1080x1080.jpg (415 KB)
Sıralama seçin
Toplam 80 ürün görüntüleniyor.

CİLT BAKIMI

İyi bir cilt bakım rutini, yalnızca kullandığınız ürünler kadar iyidir. Kaliteli ürünler cildinizin şimdi ve gelecekte daha iyi görünmesine yardımcı olabilirken, kalitesiz ürünler cildiniz için etkisiz olabilir ve hatta zarar verebilir. Kaliteli cilt bakımı ve yüz ürünlerinin önemi hakkında daha fazla bilgi vermek isteriz.

Cilt Bakımı Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cildinizin iyi durumda kalmasına yardımcı olur: Gün boyunca cilt hücreleriniz nefes aldığı için cildinizin canlı ve iyi durumda kalması önemlidir. Etkili bir rutin, akneyi önlemeye, kırışıklıkları tedavi etmeye ve cildinizin en iyi şekilde görünmesini sağlamaya yardımcı olabilir.

Cildiniz daha genç görünecek: Yaşlandıkça cildinizin hücreleri daha yavaş yenilenir, daha mat ve daha az parlak görünmesine neden olur. Kaliteli bir cilt bakım rutini uygulamak, ölü cilt hücrelerinden arınmanıza yardımcı olabilir. Böylece vücudunuz onları daha yeni, daha genç hücrelerle değiştirir.

Önlemek, düzeltmekten daha kolaydır: Cilt problemlerini önlemek, gelecekte ortaya çıkan cilt sorunlarını düzeltmeye çalışmaktan daha kolay ve daha az maliyetlidir.

Kendinize olan güveniniz artacak: Cildiniz daha iyi göründüğünde, kendinizi daha iyi hissedecek ve daha fazla özgüvene sahip olacaksınız.

Cilt Bakımında Hangi Ürünler Kullanılmalı?

Yüz kremi, yüz nemlendirici, cilt bakım ürünleri, yüz bakımı, yüz bakım ürünleri, göz bakımı, dudak bakımı, cilt ihtiyaçları, maske, peeling, yüz temizleme jeli…

En iyi cilt bakımı yöntemleri nelerdir? Aşağıdaki bileşenler ile iyi ve etkili bir cilt bakım rutini oluşturabilir:

 • Yüz Temizleyici: Yüzünüz için özenle seçilen bir ürün(yüz temizleme jeli) ile yüzünüzü nazikçe yıkayın. Kuru cildiniz varsa, alkol içermeyen bir temizleyici seçmek isteyeceksiniz ve yağlı cildiniz varsa yağsız bir temizleyici kullanmanızı öneririz. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın. Doğru formül, cildinizdeki esansiyel, sağlıklı yağları soymadan temizler. Peeling ile (haftada bir kez) rahatlayın ve aşındırıcı maddeler içerenlerden kaçının. Bizim önerimiz Clarins Gentle Renewing Cleansing Mousse - Tüm cilt tipleri için Köpük Temizleyici.

 • Tonik: Tonik, yüzünüzü yıkadıktan sonra kullanılır ve cildin eşitlenmesine, pürüzsüzleşmesine ve sakinleşmesine yardımcı olur.
  “Tonikler temizlikten sonra ve başka bir şey sürmeden önce yapılmalıdır. Geleneksel uygulama yöntemi, bir pamuğa doyurup yüzünüze sürmektir. Ancak New Yorklu estetisyen Jordana Mattioli’nin belirttiği gibi, “Sonunda çok fazla ürün kaybedersiniz.” Clarins Soothing Toning Lotion - Yatıştırıcı Tonik Losyon ile cildinizi eşitleyebilir ve rahatlatabilirsiniz.
  İpucu: “Toniği/losyonu temiz ellerle uygulamak en etkili yöntemdir. Avucunuzun içine birkaç damla dökün, sonra yüzünüze tampon hareketleri ile uygulayın.”

 • Nemlendirici: Cildiniz yağlı olsa bile yüzünüzü her yıkadığınızda nemlendiriciler kullanılmalıdır. Bu tür bir cildiniz varsa, yağsız veya jel bir ürün seçin.
  Bir nemlendiricinin en temel işlevi cildi nemlendirmek ve cildi yumuşatmaktır. Aslında nemlendiriciler cildin dış katmanlarından su kaybını önlemeye yardımcı olur. Ayrıca, seramidler gibi ciltte doğal olarak bulunan koruyucu yağları ve diğer yapı taşlarını da tamamlayabilirler. Cildimiz, yaşlandıkça doğal olarak nemi tutma yeteneğini kaybeder ve temizleme/arındırma gibi günlük aktiviteler, doğal nemlendiricileri yüzeyden uzaklaştırabilir.
  Herkesin neme ihtiyacı vardır, ancak nemlendiricinizin dokusu cilt tipinize göre farklılık gösterecektir.
  Yağlı bir cilde sahipseniz, hafif ve hızla emilen çoğunlukla su bazlı nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Normal/karma cilde sahipseniz klasik bir nemlendirici kullanabilirsiniz, bu genellikle losyon olabilir. Kuru bir cilde sahipseniz yağ-bazlı ve besleyici bir nemlendirici kullanabilirsiniz.
  Sabahları uyguladığınız kremler, cildinizi evden çıkarken karşılaşacağınız çevresel saldırganlardan korumak için donatılmıştır; çoğu, kirlilik kaynaklı serbest radikalleri en aza indirmek için antioksidanlar ve sizi ultraviyole radyasyondan korumak için güneş kremi içerir. Öte yandan gece kremleri, hücresel dönüşümü hızlandırmak ve cildin almış olabileceğiniz herhangi bir hasarı onarmaya odaklanır. Bu kremler ayrıca, genellikle zengin, kalın bir doku oluşturan yumuşatıcılarla, akşamları doğal olarak düşen nem seviyelerini yeniler. Clarins Hydra Essentiel Silky Cream Normal To Dry Skin - Nemlendirici Gündüz Kremi ile cildinizi canlandırabilir ve nemlendirebilirsiniz.

 • Göz Kremi: Göz kremi olmadan hayatta kalabilir misin? Kesinlikle. Ancak, hiperpigmentasyon, kuruluk veya şişkinlik gibi belirli endişeleriniz varsa, denemek isteyebilirsiniz. Göz çevresindeki cilt oldukça ince ve hassastır ve tahriş edici maddelere tepki verme olasılığı diğer bölgelere göre daha fazladır. Bu nedenle, dermatologlar tipik olarak potansiyel duyarlılığı göz önünde bulunduran ve daha tolere edilebilir aktif bileşen konsantrasyonlarına sahip bir göz kremi ve göz bakımı önermektedir.
  Göz altı torbaları ve iltihaplanma için kafein, peptitler ve hyaluronik asidin yatıştırıcı olabileceğini söylüyor. Koyu halkalar, koyu cilt tonlarında yaygın olan görünür damarlar veya gerçek renk değişikliği nedeniyle olabilir. C vitamini aydınlatıcı içerikler arayın. İpucu: Göz tahrişini önlemek için güçlü retinollerden (acıtabilir ve kızarıklık oluşturabilir) ve kokudan uzak durun.
  Clarins’in yeni Total Eye serisi ile göz bakımı rutininizi, ihtiyacınıza göre oluşturabilirsiniz. CLARINS TOTAL EYE LIFT göz altında bulunan koyu halkaları gidermenize yardımcı olarak, daha canlı ve aydınlık bir görünüm sağlar.

 • Güneş kremi: Nemlendiricinizde güneş kremi olsa da, hava bulutlu olsa da her gün bir güneş kremi kullanmanız çok faydalıdır. Geniş spektrumlu koruma sağlayan ve en az 30 SPF’ye sahip olan bir güneş koruması seçin ve cilt bakım rutininize ekleyin.
  Danıştığımız tüm uzmanlar bir konuda hemfikir: Güneş kremi, en önemli cilt bakım ürünü. Dermotolojist Carlos Charles, bunun “yıl boyu süren rejiminizin bir parçası olarak son derece önemli” olduğuna dikkat çekiyor. Günlük ve tutarlı güneş koruyucu kullanımı, ince çizgilerin ve kırışıklıkların, dokusal kusurların ve zamanla gözeneklerin görünümündeki değişikliklerin gelişmesini önlemeye yardımcı olur. Daha da önemlisi, günlük güneş koruyucu kullanımı bazı cilt kanseri türlerinin oluşumunu önlemeye yardımcı olabilir. Kullanımı kolaylaştırmak için uzmanlar, geniş spektrumlu SPF’i en az 30 olan günlük bir nemlendirici kullanmanızı önerir. Clarins Suncare Face Gel SPF30 ile güneş koruması sağlar ve jel kıvamı ile kolaylıkla uygulanabilir.

 • Peeling: Peelingler isteğe bağlıdır ve bir temizleyiciden sonra ancak bir nemlendiriciden önce kullanılabilir. Haftada en fazla bir veya iki kez kullanılmalıdırlar. La Colline - Cellular Exfoliator cildinizi yeniler ve içeriğindeki Aloe Vera ile rahatlatır ve yatıştırır.

 • Serum: Serumlar güçlü cilt müttefikleridir. Konsantre dozlarda aktif içerikle doldurulmuş bu iksirler, koyu lekelerden kırışıklara kadar birçok sorunu hafifletebilir. Herhangi bir özel sorununuz olmasa bile, herkesin günlük saldırganlardan korunmak için sabahları genel bir antioksidan seruma ihtiyacı vardır. Clarins #1 en çok satan yaşlanma karşıtı serumu* Clarins Double Serum ve YENİ Double Serum Eye, gözle görülür şekilde daha pürüzsüz, daha sıkı, daha genç görünen bir cilt ve gözler için en etkili ikilidir. Kadınların %88'i Double Serum ve Double Serum Eye kombinasyonunun 7 gün içinde genel yaşlanma karşıtı etki için mükemmel bir ürün ikilisi olduğunu söylüyor.

 • Maske: Yüz maskelerinin son zamanlarda popüler hale geldiğini söylemek biraz yetersiz kalıyor - New York City dermatolog Dr. Joshua Zeichner, maskelerin “belirli sorunları ele almak için yüksek oranda konsantre tedaviler sunduğunu” söylüyor. Ancak bir tonik veya serumdan farklı olarak, maskeler içeriğini konsantre şekilde cilde verir ve bu da bileşenlerin daha verimli bir şekilde emilmesine yardımcı olur. Maskeleri güçlendiriciler gibi düşünün - şart değil ama oldukça faydalıdır.
  Clarins Sos Hydra Refreshing Hydrating Mask - Yenileyen ve Nemlendiren Maske ile donuk, gergin ve susuz kalmış ciltler için 10 dakikalık nem yüklemesi yapabilirsiniz. Bu nemlendirici yüz maskesi, ince çizgileri gözle görülür şekilde azaltır ve cildinizi canlandırır. Hyaluronik asit, saatlerce sürekli nemlendirme için nemi cilde hapseder. Canlandırıcı krem-jel formülü, cildi sağlıklı görünen bir ışıltıyla iyileştirir.

Kaliteli Cilt Bakım Ürünleri Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Kaliteli cilt bakım ürünlerinin bazı faydaları şunlardır;

 • Kaliteli içerikler: Sağlıklı gıdaların vücudunuza sağladığı faydalara benzer şekilde kaliteli cilt bakım malzemeleri de cildinizi iyileştirebilir.
 • Çevresel hasara karşı koruma: hava kirliliği, UV ve mavi ışınlar vb.
 • Yaşlanmanın etkileriyle savaşmaya yardımcı olun: Kırışıklıklar ve güneş lekeleri vb.

Kalitesiz Cilt Bakım Ürünlerinden Neden Kaçınmalısınız?

Düşük kaliteli cilt bakım ürünlerinin olumsuz etkilere neden olma olasılığı daha yüksektir.Herhangi bir cilt bakım rutininin amacı, cildinizi en iyi performansla çalışacak şekilde ayarlamak ve ayrıca üzerinde iyileştirmek istediğiniz tüm alanları hedeflemektir. San Francisco cilt bakımı uzmanı Kristina Holey, “Güzellik rutinleri, kendinizdeki değişiklikleri fark etmek için bir fırsattır” diyor. Cildinizin yaşla birlikte değişmesi gerektiğinden, cilt bakım rutininizdeki ürünler de değişecektir. Buna göre, cildinizi güçlendiren ve gününüzü güzelleştiren bir günlük cilt bakımı ritüeliniz olmasına izin verin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.