Sıralama seçin
Toplam 13 ürün görüntüleniyor.

Yüz Serumu

Düzensiz uyku, yaşlanma, sağlıksız beslenme ve diğer çevresel faktörlerden dolayı cildin parlaklığı azalır, kırışıklıklar meydana gelir ve cilt yapısı nemini yitirerek kurur. Bu ve benzeri durumlar cildinizin sağlığını bozarak elastik yapısını kaybetmesine neden olur. Bu problemlerin önüne geçebilmek için yüz serumları kullanılarak yapılan rutin bakımlar cildi temizler, yeniler ve besler. Cilt bakımı ürünleri, cildin güçlenerek daha parlak ve canlı görünmesini sağlar.

Yüz Serumu Nasıl Kullanılır?

Derinin alt tabakalarına kadar inen yüz serumları, cildin ihtiyacı olan etken maddeleri içerir. Yüz serumunun nasıl kullanılacağı serumun kullanım amacına göre değişkenlik gösterir. Kuruluk, kırışıklık, lekeler, sivilceler ya da esneklik gibi problemler dolayısıyla yüz serumları kullanılabilir. Cildin yapısına göre düzenli olarak uygulanan yüz serumları yaklaşık bir ay sonra etkisini gözle görülür şekilde gösterir. Genellikle her sabah ve akşam temizlenmiş bir cilde uygulanmalıdır. Cilt bakımının en önemli ve ilk aşaması cildi iyi bir şekilde temizlemektir. Sabah veya akşam fark etmeksizin cilt, yüz serumunun uygulanacağı her anda temiz olmalıdır. Cilt tabakasına çevresel faktörlerden ya da kullanılan diğer makyaj malzemelerinin deriden silinmemesinden dolayı kir, toz ve yağlar birikir. Bu birikim ciltteki gözeneklerin tıkanmasına sebebiyet verir. Yüzü kirlerden ve tozlardan arındırmak için tonik ürünlerini tercih edebilirsiniz. Yüz tonikleri, cildinizde suyun erişemediği yerlere ve alt tabakalara etki ederek o kısımlarda biriken kirleri arındırır ve cildinizin tıkanan gözeneklerinin sağlıklı bir şekilde açılmasını sağlar. Bu temizlik işleminden sonra ince bir tabaka serum kullanılarak parmak uçlarıyla cildin serumu emmesi sağlanır. Yüz serumları yapısında yoğunlaştırılmış olarak pek çok bileşenin olduğu bir formüle sahip olduğundan kullanım talimatı doğrultusunda tavsiye edilen miktarda kullanılması gerekir. Yüz serumu genellikle yanında bir damlalık ile satışa sunulur. Bu nedenle belirtilen miktarın fazlası cildi tahrip edebileceğinden dolayı o şekilde kullanılmamalıdır. Birkaç dakika sonra cilt serumu emerek cilde ışıl ışıl bir görünüm kazandırır. Sonrasında isteğe bağlı olarak diğer losyon ve nemlendirici kremler cilde uygulanarak masaj yapılabilir.

Yüz Serumu Ne İşe Yarar?

Yüz serumları içerisinde cildin canlanmasını, yenilenmesini ve parlamasını sağlayan çeşitli vitaminler, mineraller ve enzimler bulundurur. Stres, yorgunluk, uzun süre güneşte kalma, yaşlanma nedeniyle kırışıklık, cilt yanması ve derinin kuruması gibi sebeplerden dolayı cildin yapısı bozulabilir. Yüz serumları içerisindeki takviye edici maddeler sayesinde cildin en iç tabakasına kadar inerek sağlıklı bir görünüm kazandırır. Yüz serumunun cilde faydaları şunlardır:

  • Cilt tipine göre uygulanacak doğru serumun kullanımı, ciltteki renk eşitsizliklerini dengeler.
  • Yaşlanmaya bağlı meydana gelen kırışıklık ve ince çizgilerin önüne geçer.
  • Ciltte oluşan leke ve sivilcelerin azalarak cildin pürüzsüz bir görünüme ulaşmasını sağlar.
  • Özellikle göz çevresine uygulanacak olan serumlar göz altlarındaki koyu halkaları giderir ve yüzün daha canlı görünmesine olanak sağlar.
  • Cildi nemlendirerek ciltte kuruluk ve çatlakların oluşmasını engeller.

MM Kozmetik yüz bakımı ürünleri ile cildinizin gereksinim duyduğu takviye sağlanır ve böylece cildinizdeki sarkma, lekelenme ve kırışıklık gibi sorunlar azalır.

Cildin İhtiyacına Göre Yüz Serumu Nasıl Seçilir?

Yüz serumlarının kullanımı için herhangi bir yaş kısıtlaması ya da belirli bir yaş aralığı yoktur. Cilt çabuk yaşlanmaya başladıysa ya da erken yaşlarda sarkma yaptıysa yüz serumları, erken yaşlarda da tercih edilebilir. Yüz serumları lekelenme, sarkma, kırışıklık, sivilcelenme, kuruluk ya da benzeri sebeplerden dolayı kullanılabilir. Öncelikle cildinizin tipini ve cildinizde hangi problemin var olduğunu belirlemeniz gerekir. Bu nedenle ihtiyacınıza göre bir serum tercihi yapmanız cildinizin sağlığı için önemlidir. Bu konuda uzman kişiler genellikle 25 yaş aralığından itibaren çeşitli cilt tiplerine sahip kişilerde lekelenmeye yatkınlık, erken yaşlanma, ciltte sarkma, yağ oranında artış, çabuk kuruma ya da sivilcelenme gibi problemlerin meydana çıktığını gözlemler. Bu nedenle özellikle bu belirtilere sahip kişilerin gelecekte ciltlerinin daha sağlıklı bir halde görünmesi için erken yaşlarda yüz serumlarını kullanması gerekir. Bu sayede ciltte oluşan ya da belirti gösterip gelecekte oluşması beklenen problemlerin önüne geçilebilir. 40 yaşlarından itibaren ise genellikle vücutta hormonal faktörler devreye girer. Hormonların etkisi ile yüz çevresinde kırışıklık ve kuruluk meydana gelir. Bu nedenle bu yaşlardan itibaren daha yoğun içeriğe sahip ve kırışıklık karşıtı olan yüz serumlarının tercih edilmesi önerilir. Yüz çevresindeki kuruluk, çatlama, nem eksikliği, cansızlık ya da bitkinlik için de yüz bakım yağı ürünleri ile cildin ihtiyacı olan nem ve parlaklık sağlanabilir.

Yüz Serumları Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

Yüz serumları içerisinde güçlü bileşenler barındırır ve bunlardan bazıları hava ile temas etmesi durumunda etkisini kaybedebilir. Askorbik asit denilen C vitamini de zaman içerisinde okside olarak etkisini azaltabilir. Bu nedenle yüz serumlarını en uygun şekilde şişeleyip ambalajlanması önemlidir. Bunun yanı sıra yüz serumunun daha uzun süre dayanabilmesi için serin ve kuru bir yerde muhafaza edilmesi gerekir. Yüz serumları güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır ve ürünlerin kutusunda yazan bilgilendirme talimatına göre değişkenlik gösterir ve bu sürede kullanılması gerekir. Yüz serumunun en iyi etkiyi yaratabilmesi için tavsiye edilen kullanım süresi altı ay ile iki yıl arasında değişebilir.

Cilt tipinize en uygun olarak tasarlanan formüllere sahip olan yüz serumu ürünleri ile ihtiyacınız olan cilt bakımını en iyi şekilde yapmanız mümkün. Pek çok özelliği bir arada barındıran yüz serumu ürünleri sayesinde cildiniz hem parlak hem de sağlıklı olabilir. Siz de iyi bir cilt görünümüne kavuşmak isterseniz sayfamızdan ürünler hakkında detaylı bilgi alabilir ve cilt tipinize en uygun olan ürünü tercih ederek cildinizin ışıldamasını sağlayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.