Sıralama seçin
Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

Makyaj Bazı / Primer

Instagram filtresi gibi kusursuz bir makyaj ve cilt istiyorsanız, bir makyaj bazına/primer’a ihtiyacınız var. Doğru ve doğal makyaj bazını seçmek ve bir profesyonel gibi primer uygulamak için ihtiyacınız olan bilgileri derledik.

Muhtemelen primerleri duymuşsunuzdur. Bu gizemli likit güzellik ürünleri, Instagram filtresine benzeyen kusursuz makyaj ve cilt vaat ediyor, ancak primer/makyaj bazı tam olarak nedir ve buna ihtiyacınız var mı? 

Bu makyaj ürünleri, on yıldan fazla bir süre önce güzellik dünyasına girdiklerinden beri birçok kafa karışıklığına neden oldu. Bu çılgınlığa bir son vermek ve cildiniz için gizemli bileşenler içermeyen doğru doğal bazı seçmeniz ve bir profesyonel gibi uygulamanız için ihtiyacınız olan tüm bilgileri size vermek için buradayız.

Makyaj Bazı Nedir? Primer Nedir? Ne işe yarar?

Primerler, makyaj dünyasının photoshopudur. Göz farı, fondöten, renkli nemlendirici ve maskara altında, makyajın kapsamını artıran ve makyajınızın daha uzun süre kalmasına yardımcı olan pürüzsüzleştirici bir etki yaratmak için kullanılır. Ayrıca aydınlatıcı makyaj bazı ile uzun soluklu aydınlık bir cilde sahip olursunuz. Bazı ürünler, içeriği nedeniyle cildinizi tahriş edebilir. Yüzünüze en iyi gelecek ürünleri sürdüğünüzden emin olmak için bildiğiniz malzemeleri içeren daha doğal makyaj bazlarını tercih edin. Uygun fiyatlı makyaj bazı seçimi yaparken ürün içeriğine dikkat etmeyi unutmamak gerekir. 

Hemen hemen hepsi büyük gözeneklerin görüntüsünü azaltır, istenmeyen dokuları yumuşatır ve renk bozulmasını düzeltir. Güneşe maruz kalmaktan kaynaklanan ince çizgileri ve hiperpigmentasyonu bile iyileştirirler. Kulağa oldukça büyülü geliyor.

Hala ihtiyacınız olup olmadığından emin değil misiniz? T bölgenizde biraz fazla parlaklık varsa veya makyajınız günün sonunda her zaman biraz dağınık görünüyorsa, makyaj rutininizde eksik olan şey bir primer/makyaj bazı olabilir. 

Makyaj bazı nasıl kullanılır?

Pudra veya sabitleyici spreyler gibi makyajınızı sabitleyen ürünlerin aksine, makyaj bazları neredeyse her zaman son cilt bakımı adımınızdan sonra ve makyajınızdan önce uygulanır. Uygulama ile ilgili olarak, makyaj sanatçıları Allan Avendaño, Mary Phillips ve Robin Black, her şeyi harmanlamanın ve kusursuz bir sonuç elde etmenin en iyi ve en kolay yolu olduğunu söyledikleri için, primer uygulamak için parmaklarınızı kullanmanızı tavsiye ediyor. Phillips, "Bir makyaj fırçası sadece makyaj bazını sürükler," diyor ve ekliyor: "Eğer bir mikrop düşmanıysanız, her zaman hafif nemli bir Beautyblender süngeri kullanabilirsiniz.”

Makyajı bozmamak için üstüne herhangi bir şey sürmeden önce makyaj bazının kuruması için tam bir dakika beklemenizi öneririz. Herhangi bir makyaj bazının püf noktası, küçük bir kuruştan nikel boyutuna kadar küçük bir miktarda uygulandığından ve ilk önce [makyajdan önce] tamamen karıştırıldığından emin olmaktır. Yayılabilirliği kontrol etmek için parmaklarınızı kullanın ve makyaj bazının cilt üzerinde herhangi bir yerde toplanmadığından veya birikmediğinden emin olun. Hafif ve az miktarda uygulamak en önemli kuralımız.

Primer çeşitleri nelerdir?

Makyaj bazında/primerda dikkat etmemiz gereken temel konulardan biri ise cilt tipinize göre seçmeniz gerektiği. Örneğin, makyajı daha çabuk emmeye meyilli aşırı kuru cilde sahip birinin çeyrek boyutlu bir makyaj bazı dolgusunu kaldırabileceğini, oysa yağlı cilde sahip birinin ürün yüzeyde daha uzun süre kaldığı için minimum düzeyde kalması gerektiğini söyleyebiliriz.  Bu nedenle kuru ciltler için makyaj bazı ve yağlı ciltler için makyaj bazların tercih ederken dikkatli olunması gerekmektedir.

Bazı durumlarda, fondötenden sonra da makyaj bazı kullanabilirsiniz - ancak doğru formül olması gerekir. Örneğin Clarins Fix Make-up, makyajı engellemeyen nemlendirici, hafif ışıltılı bir formül olduğu için makyajın altına veya üstüne giyilebilen bir misttir. Fondötenden sonra yüzünüzün yüksek noktalarına hafifçe uygulayın ve gitmeye hazırsınız.

Son olarak, kırışıklıkları, gözenekleri veya garip bir veya iki kusuru gizlemek istiyorsanız, kaplamak istediğiniz alanlarda makyaj bazı kullanabilirsiniz. Elinizin arkasına kabak çekirdeği büyüklüğünde bir primer fışkırtın ve hafif bir okşama hareketiyle parmaklarınızla hafifçe bastırın ya da daha derin kırışıklıkları doldurmak için fondöten fırçasıyla uygulamayı deneyin.

Makyaj bazları, silikon bazlı, nemlendirici, sprey ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok biçimde gelir. Bu farklı makyaj bazlama yöntemlerinin hepsi aynı şekilde çalışmaz ve sizin için doğru türü seçmek için cilt tipinizi ve bir makyaj bazından ne elde etmek istediğinizi belirlemek önemlidir.

Silikon bazlı makyaj bazları cildinizin dokusunu eşitlemeye yardımcı olur ve yüzünüzü süper pürüzsüz hissettirir. Yağlı veya ortalama bir cildiniz varsa, bu sizin için iyi bir makyaj bazı türüdür.

Nemlendirici makyaj bazları, cilt bakımı ve makyaj arasında bir tür karışımdır. Bu, kuru veya olgun bir cildiniz varsa kullanmak için harika bir makyaj bazı türüdür.

Makyaj bazı spreyler, cildinizin kusurlarına pek yardımcı olmaz, ancak genellikle makyajınızın olabildiğince uzun süre dayanmasına yardımcı lmak için en iyi yapışkan dokuyu oluşturur. Spreyler genellikle tüm cilt tipleri için uygundur. Ayrıca makyajınızın daha canlı ve daha şık durması için ışıltılı makyaj bazını tercih edebilirsiniz. Uygun fiyatlı makyaj bazı için mm kozmetiği ziyaret edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.