Sıralama seçin
Toplam 153 ürün görüntüleniyor.

MM Kozmetik Harika Cuma İndirimlerini Kaçırmayın!

Amerika’da başlayan ve etkisi tüm dünyaya yayılan Black Friday 2022’de de baş döndürücü ürünler ve fırsatlarla karşınızda! Yılın son günlerinde gerçekleştirilen harika cuma indirimleri, her yıl Kasım’ın son cuma gününde başlıyor. “Kara Cuma” olarak da adlandırılan bu indirim şenliği, her yıl heyecanla beklenen indirimleri beraberinde getiriyor. Efsane kasım indirimleri, siz ve tüm alışveriş tutkunları için bütçeleri zorlamadan tüm ihtiyaçları karşılama imkanı sağlıyor!

Black Friday dönemini MM Kozmetik olarak bizler de çok seviyor ve sizlere Black Friday haftasına özel kaçırılmayacak indirimler sunuyoruz! Black Friday alışverişinize hemen başlayarak, siz de seçkin markaların makyaj ürünlerinden en sevdiğiniz cilt bakım ürünlerine, hatta özel parfüm seçeneklerine kadar cazip pek çok ürüne aynı anda sahip olabilirsiniz. MM Kozmetik, sizlere yalnızca efsane black friday indirimleri sunmakla kalmıyor; black friday kampanyaları hakkındaki sorularınızı da yanıtlıyor!

1. Black Friday Nedir?

Black Friday, Amerika Birleşik Devletleri’nde başlayan ve son yıllarda tüm dünyada yankı uyandıran bir alışveriş dönemini ifade ediyor. Amerika’da ulusal tatil olan Şükran Günü’nden sonraki ilk Cuma gününü tanımlayan Black Friday ismi, uzun Noel tatili öncesi dönemde yaşanan yoğun alışveriş ve izdihamı anlatmak için bu şekilde anılıyor. Resmi tatil olmamasına rağmen, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde milyonlarca işveren çalışanlarına izin veriyor ve birçok kişi bu sayede tatil alışverişine hızlı bir başlangıç yapıyor.

1932’den günümüze Şükran Günü’nde başlayan hafta sonu, Noel’e kadar alışveriş sezonun başlangıcı olarak kabul ediliyor. Alışveriş mağazaları ve marketler bu dönemde çok erken açılıp çok geç kapanıyor. Bilhassa da 2005 yılından bu yana yılın en yoğun alışveriş günleri olan bu özel zamanda, birçok ünlü marka rutin olarak sabah çok erken saatlerde açılıyor. Hatta bazen gece saatlerinde kapılarını açıyor ve erken gelen müşterilere özel indirimler ve promosyonlar sunuyor. Nitekim her yıl, geceleri mağazaların önünde kamp kuran kullanıcı manzaraları ekranlara yansıyor.

2. Black Friday Ne Zaman?

Black Friday her yıl Şükran Günü’nden hemen sonraki cuma gününe denk geliyor. Şükran günü ise her yıl kasım ayının son perşembe gününde kutlanıyor. Böylece, kasım ayının son cuma günü de harika cuma olarak kabul ediliyor. Black Friday indirimleri 2022 senesinde ise 25 Kasım’da başlıyor. 

Birçok markanın yüksek oranda indirim uyguladığı bu dönemde cilt bakım ürünleri, saç bakım ürünleri ve makyaj malzemeleri çok uygun fiyatlarla tüketicilerine ulaşıyor. Diğer yandan, Black Friday indirimlerinin ne kadar süreyle devam edeceği markadan markaya farklılık gösteriyor.

3. Kara Cuma Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Noel öncesine rast gelen bu özel alışveriş döneminin “Black Friday” olarak anılmasının, çok eski zamanlara dayanan bir hikayesi bulunuyor. 1960’lı yıllarda mağazaların ve büyük marketlerin uyguladığı büyük indirimler nedeniyle çıkan kaos ve olaylar, bu adlandırmanın temelinde yer alıyor. Çıkan olaylardan dolayı bu tarih polisler arasında “Kara Cuma” olarak adlandırılıyor. 

Kasım ayı sonunda başlayan indirim sezonu, ihtiyaç duyulan ürünleri indirimli olarak karşılama noktası ciddi avantajlar sağlıyor. Bu yönüyle, söz konusu özel dönemi aslında alışveriş tutkunları için aydınlık bir gün olarak değerlendirmek daha doğru olabilir. Öyle ki MM Kozmetik’te “Black Friday”, marka çeşitliliği ve heyecanlandıran indirim oranlarıyla unutulmaz bir alışveriş deneyimi vaat ediyor.

4. Harika Cuma İndirimleri Ne Kadar Sürmektedir?

Kara cuma indirimleri, bazı markalarda sadece tek günle sınırlı olacak şekilde uygulanıyor. Özellikle teknoloji sektöründe faaliyet gösteren mağazalarda indirim süresini stokların tükenme hızı belirliyor. Mağaza önünde kamp kuranların dahi görüldüğü çeşitli mağazalarda, ayrılan sınırlı sayıda stok tükendiğinde indirim günleri sona eriyor. Markaların genelinde ise harika cuma indirimleri cuma, cumartesi ve pazar günleri süresince devam ediyor. 

Bazı markalar sadece online mağazalar üzerinden indirim uygularken, bazıları ise hem mağazalarında hem de online mağazalarında indirimli ürünlere yer veriyor. MM Kozmetik olarak her yıl olduğu gibi 2022’de de “Harika Cuma” indirimleri ile seçkin markaların yüksek kaliteli makyaj malzemeleri ve cilt bakım ürünleriyle sizleri buluşturmak için sabırsızlanıyoruz!

5. Black Friday İndirimlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Yalnızca güvenli sitelerden alışveriş yapmaya ve kimlik avı saldırıları konusunda dikkatli davranmaya özen göstermelisiniz. 
  • Black Friday yaklaşırken, beğendiğiniz ve satın alma ihtimaliniz olan ürünleri detaylı bir şekilde incelemelisiniz.
  • Hem mağazaları hem de internet sitelerini ziyaret ederek indirimli ürünleri iyi araştırmalısınız.
  • Mutlaka liste yaparak gerekli ürünleri aldığınızdan emin olmalısınız.

5.1. Siber Güvenlik Konusunu Önemseyin

İndirim dönemi öncesinde ve sırasında, işletim sisteminizde ve uygulamalarınızda gerekli güvenlik güncellemelerini yapmanız son derece önemli. Son günlerde markalara ait görünen e-postalar ve güvenli olmayan sitelere ait bağlantılar nedeniyle kimlik avı saldırılarına sık rastlanıyor. Veri güvenliğini sağlama noktasında sadece güvenilir sitelerin tercih edilmesi gerekiyor.

5.2. Detaylı Araştırma Yapın

Beğendiğiniz ve satın almayı planladığınız ürünlere ait detayları önceden araştırmanızda fayda bulunuyor. Birçok marka yüksek indirim oranlı ürünlerini belirli bir stok sayısı ile satışa çıkarıyor. Detaylı araştırmaların önceden tamamlanması, avantajlı fiyatlardan yararlanma olasılığını artırıyor.

5.3. Bir Liste Yapın ve İhtiyaçlarınıza Odaklanın

Gidermek istediğiniz ihtiyaçlarınızı, kendinizi daha iyi hissetmek ve sevdiklerinize hediye etmek için istediklerinizi bir liste haline getirmeyi unutmayın. İhtiyaçlarınızı odakta tutarak hazırlayacağınız bir liste, gereksiz alışveriş yapmanızın önüne geçebileceği gibi satın almak istediğiniz ürünleri unutma olasılığınızı da ortadan kaldırabilir.

MM Kozmetik “Harika Cuma” kampanyalarıyla yeni yıla ışıldayan, sağlıklı bir ciltle girmeniz için cilt bakım ürünleri, güneş kremleri gibi ürünlerde unutulmayacak fırsatlar sunmaya hazırlanıyor.  Siz de şimdiden sayfamızda yer alan yüksek kaliteli ürünlere göz atabilir, beğendiklerinizi “Harika Cuma” indirimlerinde yakalamaya çalışabilirsiniz!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.