Sıralama seçin
Toplam 33 ürün görüntüleniyor.

RUJ

Çoğumuz için dudaklar vücudumuzun en göz alıcı kısmıdır. Ancak bu dikkat çekici dokunuşu gerçekten elde etmek için bir miktar renk ve ışıltıya ihtiyacınız var. Ruj, günümüzde mevcut olan tüm kozmetikler arasında, bu ışıltıyı elde etmenize yardımcı olan özel bir üründür. Çeşitli yağlar, mumlar ve göz alıcı pigmentler içeren çok sayıda seçenek ile rujlar, sizin için bir anda her şeyi aydınlatabilir ve değiştirebilir. Kırmızı ruj, nude ruj ve bordo ruj… Makyajımızı renklendiren bu ruj renkleri hayatımızı da renklendiriyor!  

Likit ruj, likit mat ruj, kalem ruj, lip gloss (dudak parlatıcı)… Hangi renk ve nasıl bir ruj modeli seçmeliyiz? Ruj markaları arasından hangileri sizin için uygun?

EN İYİ RUJ NASIL SEÇİLİR?

En iyi rujlar, yeniden uygulama yapmadan günün 5-6 saatini geçirmenizi sağlayan hafif, uzun süre kalıcı, nemlendirici ve bulaşmaya karşı dayanıklı formüle sahiptir.

Her sürdüğünüzde size saten, parlak, mat ve inci bir görünüm veren rujlar bulabilirsiniz. Ayrıca, ister alkolsüz ister bitkisel içerikli olsun, ruj malzemelerini tercihinize göre seçebilirsiniz.

RUJ NASIL UYGULANIR? RUJ NASIL SÜRÜLÜR?

İşte ruj sürerken izleyebileceğiniz adımlar -

Eşit bir ruj uygulaması için her zaman dudak nemlendiricisi uygulayarak başlayın. Dudak balsamı çatlakları azaltmaya ve dudakları daha pürüzsüz hale getirmeye yardımcı olur.

Rujunuza değil, dudaklarınıza uygun bir dudak kalemi seçin. Bir dudak kalemi kullanın ve anahat boyunca farklı noktalara küçük dokunuşlar yapın. Son olarak, noktaları birleştirmek için bir dudak kalemi kullanarak çizgileri birleştirin.

Ardından, bir ruj seçin ve az önce yaptığınız taslakta onu doldurmaya başlayın. Merkezden başladığınızdan ve bir köşeden diğerine geçtiğinizden emin olun.

Son olarak, bir kağıt mendil kullanarak dişlerinizi ruj izlerinden temiz arındırın. İkiye katlayın ve ardından dudaklarınıza hafif şekilde baskı uygulayın. Ayrıca kağıt mendil üzerine biraz toz alıp dudaklarınıza da sürebilirsiniz. Bu rujunuzu matlaştırır ve kalıcılığını arttırır.

RUJ SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Dudak renginiz akmaya veya lekelenmeye başladığında oldukça utanç verici hale gelebilir. Dudaklarınız için daha iyi koruma sağlayan özel özelliklere sahip rujları seçin. 

Dudaklarınız daha kuruysa ve nemini kaybetmekten endişe ediyorsanız, biraz nemlendirmeyi tercih edin. Nemlendirici rujlar E vitamini ile zenginleştirilir ve dudaklarınızın saatlerce yumuşak ve esnek kalmasına yardımcı olur. Dudaklarınızda ki çatlakları yumuşatmaya ve onlara taç yaprağı gibi bir his vermeye yardımcı olacak değerli yağlar içeren özel bir formülasyonları deneyebilirsiniz.

RUJ ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Yıllar geçtikçe ruj makyajı gelişti ve şimdi yüzlerce ve binlerce ruj tonu, formülü ve dokusu arasından seçim yapma seçeneğine sahibiz. Piyasada pek çok farklı ruj türü olduğu için herkes için bir ruj var.

Şeffaf veya Saten Ruj

Transparan veya saten rujlar dudaklarınıza yumuşak ve nemli bir görünüm kazandırır ve no-makeup makeup günleriniz için mükemmeldir. İnanılmaz derecede yumuşak, nemlendirici şeffaf ve saten rujlar, dudaklarınıza katmanlayarak oluşturabileceğiniz hafif bir renk verir. Bu rujlar, dudaklarınızı esnek ve nemli tutmak için nemlendirici bileşenlerle zenginleştirilmiştir. Bu tür ruj makyajının dezavantajı, uzun ömürlü olmaması ve genellikle gün boyunca sık sık rötuşlar gerektirmesidir. Sizin için saten rujlar daha cazip geliyorsa Naj Oleari’nin Creamy Delight Lipstick Pink Peach rujunu deneyebilirsiniz.

Mat Ruj – Likit Mat Ruj

Yoğun pigmentasyona ve kalıcılığa sahip bir ruj arayışındaysanız kendinize mat ruj almalısınız. Bu rujlar süper doygundur ve dudaklarınızda düz ve mat bir görünüm bırakır. Bu ruj türü genellikle çok az yağ içerir, bu nedenle doğru şekilde hazırlamazsanız dudaklarınızı kurutabilir. Clarins Joli Rouge Velvet ruj mat rujlarımız arasında en çok tercih edilen ürün.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.