Sıralama seçin
Toplam 25 ürün görüntüleniyor.

Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakım Ürünleri Hakkında Merak Edilenler

Hızla akan zamanın önüne geçmek mümkün değil. Peki ya cildin yaşlanma hızını yavaşlatmak? İşte bu mümkün! İnce çizgi ve kırışıklık görünümlerini azaltan anti aging kremler, cildin gençlik ışıltısını korumaya yardımcı olan yaşlanma karşıtı serumlar ya da yaşlanma belirtilerinin oluşumunu yavaşlatmak üzere kullanılan kırışıklık önleyici kremler… İşte tüm bu yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünleri, cildin ideal görünümünü koruyarak daima genç hissetmeye yardımcı oluyor. Zamanın güçlü etkileri karşısında seçenekleri çoğaltmak ise şart! 

Dünyaca ünlü markaların birbirinden kaliteli yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünleri MM Kozmetik’te bir araya geliyor. Üstelik MM Kozmetik sizlere bu ürünleri sunmakla kalmıyor, yaşlanma karşıtı bakım konusunda merak ettiklerinizi de açıklıyor. Hadi, hemen göz atın!

1. Cilt Bakımında Anti Aging Ürünler Kullanmanın Önemi Nedir?

 • Cildin tazeliğini korumak
 • İnce çizgi ve kırışıklık görünümlerini azaltmak
 • Cildin elastikiyetini ve dolgun görünümünü korumak
 • Yaşın ilerlemesine bağlı oluşan cilt lekelerinin önüne geçmek
 • Göz çevresindeki torbaları ve koyu halka görünümlerini azaltmak
 • Güneş ışınlarının zararlı etkilerinin önüne geçmek

Anti aging ürünler, güçlü içerikleriyle yaşlanma belirtilerini geciktirmeye ve azaltmaya yardımcı oluyor. Yaşlanma karşıtı krem ve kırışıklık serumu çeşitleri, cildin pürüzsüz görünümünü korumaya katkı sunuyor. Bu sayede göz çevresinde, alında ve nazolabial bölgede ince çizgi ve kırışıklık görünümleri azaltılabiliyor. Kolajen içeren yaşlanma karşıtı bakım ürünleri, ciltte yaşın ilerlemesine bağlı olarak azalan kolajen üretimini tetiklemeye yardımcı oluyor. Böylece cilt sarkmalarının önüne geçerek cildin dolgun görünümünü korumaya katkı sağlıyor.

Anti aging ürünlerle ciltte yaşın ilerlemesine bağlı olarak meydana gelen mat görünüm de azaltılabiliyor. Cildin doğal ışıltısını geri kazandırmaya yönelik anti aging ürünleri, ciltte doğal bir aydınlık yaratıyor. Yaşın ilerlemesinden dolayı cilt lekelenmeye daha meyilli hale geliyor. Lekelenme karşıtı anti aging bakım ürünleri bu konuda yoğun destek sunarak cildin pürüzsüz görünümünü korumayı sağlıyor. Özetle, yaşın ilerlemesinden dolayı kişisel ve çevresel olumsuz etkilere daha açık hale gelen cildi korumanın yolu, ancak anti aging bakım ürünleriyle mümkün oluyor.

2. Anti Aging Cilt Bakımına Ne Zaman Başlanmalıdır?

 • Yaşlanma belirtileri ortaya çıkmadan önce (25-30 yaş arası)
 • Yaşlanma belirtilerinin oluşma riski artmaya başladığı zaman (30 yaş sonrası)

Anti aging cilt bakımına ne zaman başlanacağı esasında kişiye göre belirleniyor. Bazı ciltlerde kişisel ve çevresel faktörler sebebiyle erken yaşta yaşlanma belirtileri görülmeye başlanabiliyor. Bu noktada yaşlanma karşıtı ürünler bakım rutinine 20’li yaşların başında dahil edilebiliyor. Yaşlanma belirtileri ortaya çıkmadan önce cildi erken yaşta koruma altına almak adına da anti aging ürünlerinin kullanımına başlanabiliyor.

Düzenli cilt bakımı yapan ve yaşlanma belirtileri görülmeyen kişiler ise riskin en çok arttığı 25 yaş döneminde anti aging ürünleri kullanmaya başlayabiliyor. 20 yaşına girdikten sonra ciltteki kolajen üretiminin her yıl yavaş yavaş azaldığı biliniyor. Bu nedenle herkesin, kendisinin ve cilt bakım uzmanının uygun gördüğü yaşta anti aging ürünlerini kullanmaya başlaması gerekiyor.

3. Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımında Öne Çıkan Ürünler Nelerdir?

 • Yaşlanma karşıtı yüz temizleme ürünleri
 • Kırışıklık karşıtı serum çeşitleri
 • Kırışıklık giderici nemlendirici kremler
 • Kırışıklık karşıtı cilt bakım yağları
 • Kırışıklık karşıtı göz çevresi ürünleri
 • Yaşlanma karşıtı dudak bakım ürünleri
 • Yaşlanma karşıtı güneş kremleri
 • Kırışıklık karşıtı peeling ürünleri
 • Kırışıklık karşıtı maske çeşitleri

Yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünlerinin tümü cildin ideal görünümünü koruyacak güçlü içeriklerle formüle ediliyor. Örneğin; yaşlanma karşıtı yüz temizleme ürünleri cildin nem seviyesini dengede tutacak gliserin ve elastikiyetini koruyacak niacinamide gibi içeriklere sahip olabiliyor. Kırışıklık karşıtı serumlar cildin nem seviyesini ve dolgun görünümünü koruyacak hyaluronik asit ve cildin ışıltısını ortaya çıkaracak C vitamini içerebiliyor. Yaşlanma karşıtı yüz bakım kremleri ve göz çevresi ürünleri ise çoğunlukla en iyi anti aging içerikleri olan peptit, seramid ve retinol ile formüle edilerek ciltte yoğun onarım sağlıyor.

Yaşlanma karşıtı peeling’ler, kırışıklık görünümleri ve cilt lekeleriyle mücadele eden glikolik asit (AHA) ve yeni cilt hücrelerinin oluşumunu teşvik eden salisilik asit (BHA) gibi içeriklere sahip olabiliyor. Yaşlanma karşıtı dudak bakım ürünleri, çoğunlukla dudakların ideal nemini korumak için hyaluronik asit ve güneş kaynaklı kurumanın önüne geçmek için SPF içeriyor. Kırışıklık karşıtı maskeler besleyici ve dolgunlaştırıcı etki sunuyor. Yaşlanma karşıtı güneş kremleri koyu leke ve kırışıklık görünümü oluşumlarının önüne geçiyor. Tüm bu ürünlerin cildin ideal görünümünü korumak üzere bakım rutinine ihtiyaca göre dahil edilmesi büyük önem taşıyor.

4. Cilt Tipine Uygun Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

 • Cilt tipine göre bakım yapmak için öncelikle cildinizdeki sorunları gözlemlemeli ve cildinizin nelere ihtiyaç duyduğunu belirlemelisiniz.
 • Cildinizdeki mevcut problemlerinin kaynağını araştırmalı ve asıl olarak bu konuya odaklanmalısınız.
 • Seçeceğiniz ürünün içerik listesinin cildinizdeki sorunlara odaklanıp odaklanmadığını araştırmalısınız.
 • Ürünlerin cilt bariyerinize zarar verip vermeyeceğini, yani cildinize uygun formülasyonda olup olmadığını bilmelisiniz.

4.1. Kuru Ciltler için Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakım Ürünleri Seçimi

Kuru cilde sahipseniz yaşlanma belirtileriyle erken yaşta karşılaşabilirsiniz. Bunun için rutininize cildinizin nemini ideal seviyede tutacak etkili bir cilt bakım serumu ve güçlü içeriğe sahip bir nemlendirici eklemelisiniz. Akşam bakım rutininde yoğun içerikli bir kırışıklık kremi kullanarak cildinizin yenilenmesini teşvik edebilirsiniz. 

Kuru cildiniz sebebiyle elastikiyet kaybı gibi sorunlarla karşılaşmanız da muhtemel. Bunun için yüz hatlarını kaldıran serumlar kullanabilirsiniz. Göz çevresinde yenilenmeyi teşvik edici kremler tercih edebilirsiniz. Gündüz cilt bakım rutininizi mutlaka yüksek SPF’li bir güneş kremiyle bitirmelisiniz.

4.2. Yağlı ve Karma Ciltler için Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakım Ürünleri Seçimi

Yağlı ve karma cildinizin yeterince nemli olduğunu ve bu nedenle yaşlanma konusunda şanslı olduğunuzu düşünüyorsanız bir bakıma yanılıyorsunuz. Yağlı ve karma ciltlerin de yaşlanma karşıtı nemlendiricileri rutinlerine mutlaka dahil etmesi gerekiyor. 

Yağlı ve karma cilt tiplerinde anti aging bakımı hem aşırı yağlanmanın önüne geçmek de hem yaşlanma belirtilerini geciktirmek için antioksidan içerikli ürünlerle yapmak etkili olabiliyor. Elbette güneş kremlerinin de yağlı ve karma ciltlerin vazgeçilmezi olması gerekiyor. Yağlı ve karma ciltlerin yaşlanma karşıtı bakımda özellikle komedojenik olmayan ürünleri tercih etmesi ise büyük önem taşıyor.

MM Kozmetik, güçlü markaların zengin içerikli yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünleriyle size genç görünümünüzü korumanın formülünü sunuyor. Üstelik onlarca farklı marka ve ürün alternatifiyle… Hadi, cildiniz için en iyi yaşlanma karşıtı krem, yağ, serum ve maske çeşitlerini bulmak için şimdi bu sayfayı baştan sonra tekrar inceleme vakti!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.