Sıralama seçin
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

Likit Ruj Çeşitleri Hakkında Merak Edilen Her Şey

Dudak makyajı evrenine yepyeni bir soluk getiren likit rujlar sizce de övgüyü hak etmiyor mu? Likit rujların dudaklarda bıraktığı kadifemsi etki, pratik kullanım sağlayan tasarımları ve varlığını unutturacak kadar hafif dokuları makyaj rutinlerini ele geçirdi! Dokuları ve görünümleriyle tüm makyajseverlerin dikkatini çekmeyi başaran likit rujlar, renk ve formül bakımından sonsuz seçenek sunuyor. Doğal dudak makyajı görünümü, çarpıcı tonlar, zarif ışıltılar ya da tüm bakışları üzerinizde toplayacak metalik bir etki… Peki, sizin likit ruj tercihiniz hangisi?

MM Kozmetik ruj koleksiyonu, sizi hayal ettiğiniz tüm dudak makyajı stillerine ulaştıracak kadar zengin ve nitelikli. Dünyaca ünlü markaların likit ruj seçenekleri arasında gezinirken makyajınızda nasıl bir etki yaratmak istediğinize karar vermeniz yeterli!

1. Likit Ruj Çeşitleri Nelerdir?

 • Mat likit ruj
 • Yarı mat likit ruj
 • Yarı transparan likit ruj
 • Parlak likit ruj
 • Metalik likit ruj
 • Simli likit ruj
 • Nemlendirici likit ruj
 • Dolgunlaştırıcı likit ruj
 • Likit dudak yağı

Likit rujlar sundukları konforlu uygulama, pratik şekilde her yere taşınabilmeleri ve kalıcı formülleriyle dudak makyajı trendlerinde kendisine sağlam bir yer edindi. Bu durumun doğal bir sonucu olarak da akıllara gelebilecek tüm ruj çeşitleri likit formda üretilmeye başlandı. Bu sebeple likit rujlar her zevk, stil, ten rengi ve hatta bakım ihtiyacına göre özel alternatiflerle çeşitleniyor. Peki, bu çeşitler arasından doğru likit ruj rengini nasıl seçebileceğinizi biliyor musunuz?

2. Doğru Renk Likit Ruj Nasıl Seçilir?

 • Cilt alt tonu ve ten renginizi göz önünde bulundurmalısınız.
 • Yeni likit rujunuzu hangi amaçla ya da günün hangi saat diliminde kullanacağınızı belirlemelisiniz.
 • Hayal ettiğiniz makyaj stilini düşünmelisiniz. Çarpıcı, zarif, metalik ya da doğal görünümlü… Tüm bu stiller için farklı seçimler yapmanız gerekir.
 • Stilinizi göz önünde bulundurmalısınız. Dikkat çekici, cool ya da feminen… Genel tarzınıza göre seçeceğiniz bir likit ruj, makyaj rutinlerinizde kurtarıcı rol oynayabilir.

2.1. Cilt Alt Tonuna Göre Likit Ruj Seçimi

Cilt alt tonunuzu bileğinizin iç kısmındaki damarları inceleyerek bulabilirsiniz. Damarlarınız mavi-mor görünüyorsa soğuk cilt alt tonuna sahipsiniz. Bu durumda pembe, mor, mavi alt tonlu kırmızı, buzlu nude ve hafif mor tonlu şeftali rengine sahip likit rujları tercih edebilirsiniz. 

Damarlarınız yeşil görünüyorsa sıcak cilt alt tonuna sahipsiniz demektir. Bu da sarı alt tonlu kırmızı (turumcumsu), sarı alt tonlu pembe, şeftali, mercan, kızıl-kahve gibi renklerin size fazlasıyla yakışacağı anlamına geliyor. Damarlarınız mavi-yeşil gözüküyorsa da nötr cilt alt tonunun avantajıyla tüm ruj tonlarını tercih edebilirsiniz.

2.2. Ten Rengine Göre Likit Ruj Seçimi

 • Koyu ten rengine sahipseniz, sıcak ve canlı tonlarda likit rujlar tercih etmelisiniz. Koyu kırmızı, bordo ve şeftali tonları tam size göre!
 • Buğday ten rengi için tercihinizi somon, mercan, gülkurusu, nude tonlar ve kahverengi likit ruj tonlarından yana yapabilirsiniz.
 • Açık bir ten rengine sahipseniz de likit ruj rengi tercihinizi canlı ve parlak tonlardan yana kullanabilirsiniz. Özellikle günlük makyajlarda simli pembe likit rujlar ve hafif ışıltılı lip gloss çeşitleri tam da aradığınız ürünler olabilir!

2.3. Kullanım Alanına ve Zamanına Göre Likit Ruj Seçimi

Sahip olmayı planladığınız yeni likit ruju çarpıcı bir parti makyajında mı yoksa günlük ofis makyajlarınızda mı kullanmayı planlıyorsunuz? Parti makyajlarında, gece makyajlarında, özel etkinliklerde simli, parlak ve metalik likit rujları tercih edebilirsiniz. Günlük olarak ise her makyajınıza uyum sağlayacak saten bitişli, mat veya yarı transparan likit rujlara yönelebilirsiniz. 

Likit ruj seçiminde hem genel makyaj stilinizi hem de rujdan beklediğiniz etkileri göz önünde bulundurmalısınız. Tüm gün nemlendirici etki sunacak nemlendirici likit ruj çeşitlerini veya dudaklarınızın daha çarpıcı görünmesini sağlayacak dolgunlaştırıcı likit rujları tercih edebilirsiniz.

2.4. Tercih Edilen Makyaj Stillerine Göre Likit Ruj Seçimi

İşlevsellik neredeyse tüm alışverişler gibi likit ruj seçiminde de etkin rol oynuyor. Genellikle makyajsız makyaj görünümünü tercih edenler için açık tonlar, parlatıcı etkili likit rujlar ve nude tonlar ideal bir seçenek sunuyor. Çarpıcı makyajlardan hoşlananların tercihi ise metalik etkili, koyu renk ya da mat rujlardan yana oluyor.

2.5. Genel Giyim Stiline Göre Likit Ruj Seçimi

Kendi giyim stilinizi nasıl tanımlıyorsunuz? Feminen, çekici, cool, salaş ya da klasik… Genel tarzınıza ve giysi dolabınızda boy gösteren renk tonlarına göre yapacağınız likit ruj seçimi, görünümünüzü tamamlama ve işlevsellik anlamında daha avantajlı sonuçlar sağlayacaktır.

3. Likit Ruj Nasıl Sürülür?

 • Öncelikle dudak peeling’i yaparak dudaklarınızda pürüzsüz bir görünüm yaratmalısınız. Likit rujlardan hayal edilen hoş görünümlü sonuçları almak için dudaklar ölü derilerinden mutlaka arındırılmalı.
 • Ten ve göz makyajınızı tamamlamanızın ardından likit ruj uygulamasına geçebilirsiniz. Uygulama öncesinde dudak nemlendiricisi ve dudak bazı kullanarak daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.
 • Likit rujunuzu üst dudak çizgisinin ortasından yanlara doğru sürmeye başlayabilirsiniz. Öncelikle dudaklarınızı çevreleyecek şekilde uygulama yapmalısınız. 
 • Ardından likit rujun aplikatörü yardımıyla hiç boş alan kalmayacak şekilde dudak çizgisinin içini doldurarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.
 • Likit ruj uygulamasında taşma, dağılma benzeri sorunlar yaşarsanız, dudak çevrenize ince uçlu bir fırça ve kapatıcı yardımıyla müdahale edebilirsiniz.

4. Likit Ruj Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Likit rujlar doğrudan ağız içi ile temas halinde olan ürünler. Bu nedenle doğru kalitede ürünler tercih etmelisiniz.
 • Pullanmış ya da kuru bir görünümden kaçınmak için haftada bir iki kez dudak peeling’i yapmalısınız. Her uygulama öncesinde dudak nemlendiricisi kullanmalısınız.
 • Likit rujların çizgi dışına taşmaması için rujdan önce dudak kalemi uygulayabilirsiniz.
 • Cilt alt tonu, ten rengi, dudak şekli ve hatta saç renginize uygun, en önemlisi de günlük stilinizi tamamlayacak likit ruj çeşidini kullanmaya özen göstermelisiniz.

Makyajınızın yıldızı olacak çarpıcı dudaklar için ihtiyacınız olan yüksek kaliteli ve uzun süre kalıcı likit ruj çeşitlerini MM Kozmetik’te bulabilirsiniz. Üstelik lüks markaların imzasıyla! Hadi, gece ve gündüz makyajlarınızda fark yaratacak likit rujlar için hemen alışverişe başlayın!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.