1080x1080.jpg (415 KB)
Sıralama seçin
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

Kaş Makyajı

Konu makyaj olduğunda akla ilk gelen seçenekler genellikle ruj, fondöten ve allık gibi en çok göz önünde bulunan malzemeler oluyor. Ancak kusursuz ve profesyonel makyajın sırrı ayrıntılarda gizli! Kaş makyajı ise şüphesiz bu ayrıntılar içerisinde en çok üzerinde durulması gerekenlerden biri! Çünkü kaşlarınızın yüzünüze anlam ve ifade katmak gibi çok kritik bir önemi bulunuyor.

Kaşlara yapılan ufak dokunuşlar, yüz makyajının tamamlayıcı unsurlarından birini oluşturuyor. Bu nedenle kaş makyaj malzemeleri ve kaş makyajının nasıl yapılması gerektiği ile ilgili püf noktaları iyi bilmek gerekiyor. Böylece pratik şekilde tamamladığınız gündelik makyajlarınıza dahi profesyonel bir görünüm katmanız mümkün hale geliyor. Nasıl mı? Kaş makyajına dair tüm sırlar, MM Kozmetik’in kaş makyajı kategorisinde birbirinden kaliteli ürün seçenekleriyle birlikte karşınızda!

1. Kaş Makyajı Malzemeleri Nelerdir?

 • Kaş farı
 • Kaş maskarası
 • Kaş kalemi
 • Kaş bazı
 • Kaş sabitleme jeli / kaş wax’ı

Kaşlarınızın daha gür ve şekilli görünmesi için sahip olduğunuz yüz makyajı malzemeleri içerisine kaş ürünlerini eklemeyi de unutmamanız gerekiyor. Böylece makyajınızdan beklediğiniz o kusursuz ve çarpıcı görünümü elde etmeniz çok daha kolay! Bunun için kullanabileceğiniz en temel kaş makyaj ürünleri ise kaş farı, kaş maskarası ve kaş kalemi olarak sıralanabilir. Peki, bu ürünleri kullanırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

2. Kaş Farı Nasıl Kullanılır?

 • Kaş farını uygulayacağınız fırçayı doğru seçin.
 • Fırçanıza kaşınızın üzerinde yoğun bir tabaka bırakmayacak miktarda far alın.
 • Doğal kaş çizginize sadık kalarak farı aşağıdan yukarıya doğru sürün ve boşlukları doldurun.
 • Eğer kaşlarınızda tek bir yerde fazlaca far biriktiğini fark ederseniz bir pamuk yardımıyla fazla farı hafifçe silebilirsiniz.

Far denilince aklınıza daima göz farı gelmemeli! Kaş farının en önemli özelliklerinin başında, doğal kaş rengine uyumlu renk alternatiflerinin bulunması ve daha ince yapılı olması geliyor. Böylece bu ürünler kaş kılları arasına kolayca yerleşerek makyajı ağır ve yapay bir görünüme yol açmadan tamamlıyor. Kaşlarınıza far uygularken esas dikkat etmeniz gereken nokta ise fırçaya alınan farın miktarı oluyor. Yani, kaş farının amacı kaş boyası olarak kullanılmak olmadığı için doğallıktan şaşmamak adına az miktarda far kullanmalısınız.

3. Kaş Maskarası Nasıl Kullanılır?

 • Öncelikle işe, kaş renginizle uyumlu bir kaş maskarası seçerek başlayın.
 • Kaş maskaranızın üzerindeki fazlalıkları almayı unutmayın. Bu, olası topaklanmaların önüne geçecektir.
 • Kaş maskaranızı kaşlarınızın çıkış yönüne doğru ve kaş çizginizden taşırmadan uygulayın.
 • Eşit dağılmış doğal bir görünüm elde etmek için kaş maskaranızla her bir kaş telinin üzerinden geçtiğinize emin olun.
 • Daha yoğun bir renk ve daha hacimli kaşlar elde etmek istiyorsanız maskaranızı kaşlarınızın çıkış yönünün tersine sürmeyi deneyin.

Kaş maskarası ne işe yarar merak edenlerdenseniz, bu ürünü kaşlarınızın şeklini belirginleştirmek ve rengini daha yoğun hale getirmek için kullanabileceğinizi bilmelisiniz. Bunun içinse Clarins Brow Duo maskaralardan kendinize uygun olanını seçip profesyonel bir görünüm elde edebilirsiniz. Bir ucu kaş farı bir ucu kaş maskarası olan bu çok yönlü ürünle kaş şekillendirme işleminiz hiç olmadığı kadar kolaylaşacak!

4. Kaş Kalemi Nasıl Kullanılır?

 • Kaşlarınızı yukarı doğru tarayın.
 • Kaş kalemiyle önce kaşlarınızın dış hattını belirleyin.
 • Kaşlarınızın çıkış yönüne ve yukarıya doğru ufak darbelerle kaş kıllarınıza benzer çizgiler çizin. Bunu yaparken kaşlarınız arasındaki boşlukları doldurmaya da özen gösterin.
 • Kaşlarınızı bir kaş fırçasıyla hafifçe tarayarak doğal bir görünüm elde edin.
 • Dilerseniz tüm bu işlemin ardından kaş sabitleyici olarak bir kaş maskarası ya da kaş wax’ı kullanabilirsiniz.

Kaşlarınızı şekillendirme biçiminiz, tüm yüzünüzün ifadesinde oldukça büyük farklar yaratabilir! Ayrıca kaşlar gözleri çevreleyerek ifade kuvvetini artırdığı için doğru uygulanmış bir kaş kaleminin göz makyajı konusunda da fark yaratacağını bilmelisiniz. Bu nedenle kaş kalemini kullanırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları gözden kaçırmamalısınız.

Kaş kalemi uygularken kaş kıllarınıza benzer çizgiler çizmeye özellikle dikkat etmelisiniz. Böylece kaşlarınızın seyrek olduğu alanlara da kaş çizmeniz mümkün olacak! Aynı zamanda kaş şeklinize sadık kalmanın sizi yapay bir görünümden başarılı bir şekilde kurtaracağını da unutmayın. Bu arada, Naj Oleari 3 In 1 Perfect Brow Browns ile tüm göz makyajınızı tek ürünle yapabileceğini biliyor muydunuz? Kaş kalemi, göz kalemi ve maskaradan oluşan bu ürün makyaj çantanızın kurtarıcı parçası olmaya aday! 

5. Kaş Makyajı Hangi Sırayla Yapılır?

 • Tarama
 • Hatları belirleme
 • Boşluk doldurma ve dağıtma
 • Tekrar tarama ve sabitleme

Kaş makyajında kullanabileceğiniz temel üç ürün olduğunu artık biliyorsunuz. O halde bu ürünlerden ihtiyacınıza uygun olanları ya da sizin için en kolay kullanımı sunan alternatifleri seçerek işe başlayabilirsiniz. Kaşlarınızdaki boşlukları çizerek doldurmak isterseniz tercihiniz kaş kaleminden yana olabilir. Böylece, kalem uygulamasının ardından kaş maskarasını kaş sabitleme işleviyle kullanabilirsiniz.

Kaş kalemiyle çizgi çekmek sizin için zorsa bir kaş farından da yardım alabilirsiniz. Ancak bunu yaparken kaş farının, kaş boyama kalemi olarak kullanılmaması gerektiğini aklınızdan çıkartmamalısınız. Çünkü far ile yoğun kaş boyaması yapmak, kaşlarınızın görünümüne yapay bir hava verebilir. Seçimizde kararsız kaldıysanız, Naj Oleari’nin hem maskara hem de göz ve kaş kalemi özellikli 3 In 1 Perfect Brow ürününe bir şans verebilirsiniz. Gün sonunda ise kaş makyajınızı tamamen arındırmak için bir göz makyaj temizleyici kullanmayı unutmamalısınız. 

6. Kaş Makyajı Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Kaşlarınızın belirgin olduğu kadar doğal da görünmesini istiyorsanız kaş makyajında kendiniz için doğru rengi bulmanız şart! Çünkü yanlış renk seçimi, kaşlarınızın olduğundan daha koyu veya daha açık görünmesine neden olarak yapay bir görünüme neden olabilir. Bu yüzden seçiminiz, saç renginizi ve cilt tonunuzu tamamlayacak bir renkten yana olmalı. Ayrıca cilt alt tonunuza göre soğuk ya da sıcak renkleri tercih etmeye de özen göstermelisiniz. Bunun yanı sıra daha çekici bir göz için rimel kullanmayı unutmamalısınız.

6.1. Esmerler için Kaş Makyajı Seçimi Nasıl Olmalı?

Kolay gibi görünse de esmerlerin kaş makyajında renk seçimine özellikle dikkat etmesi gerekiyor. Çünkü siyaha yakın renkler, yüzün ifadesinde oldukça yapay ve sert bir görünüme sebep olabiliyor. Bu nedenle esmerseniz kaş renginizde kahve tonlarını tercih etmek isteyebilirsiniz.

6.2. Kumrallar için Kaş Makyajı Seçimi Nasıl Olmalı?

Kumral kaşlara sahipseniz, doğal kaş renginizden bir iki ton daha açık veya birebir aynı renkleri tercih edebilirsiniz. Bu noktada tam da size uygun bir seçenek sunan Clarins Brow Duo 02 Auburn, kumrallar için kaş kalemi ve kaş maskarası arayışınıza tek bir ürünle yanıt veriyor! Ultra kolay kullanım, gün boyu kalıcı etki, belirgin ve aynı zamanda doğal görünüm de cabası!

6.3. Sarışınlar için Kaş Makyajı Seçimi Nasıl Olmalı?

Açık renkli kaşlarınız varsa seçeceğiniz rengin doğal görünecek kadar açık, kaşlarınızı belirginleştirecek kadar da koyu olması gerekiyor. Kaş renginizden bir iki ton daha koyu bir kaş makyajı yaparak kaşlarınızı daha görünür kılabilirsiniz.

Yüz ve göz makyajınız içerisinde artık kaşlarınıza ayrı bir önem vermenin zamanı geldi! Peki, MM Kozmetik bünyesinde yer alan seçkin markalara göz atarak ayrıcalıklı bir kaş makyajının kapılarını aralamaya ne dersiniz? Kategoride ürünleri daha detaylı inceleyerek sepetinizi oluşturmaya hemen başlayabilirsiniz! 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.