1080x1080.jpg (415 KB)
Sıralama seçin
Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

Rimel / Maskara

Bazılarımız kirpik uzatma veya kirpik lifting gibi tedavilerle uğraşırken, hepimizin düzenli olarak stokladığımız denenmiş ve maskaralarımız var. Bunlar göz makyajımızın vazgeçilmezleri! Seçtiklerimizden bazıları, kalkık ve havalı bir görünüm için kıvrık maskaralar olabilirken, diğerleri bulaşmaya karşı dayanıklı bir görünüm için en iyi su geçirmez maskaralardan birini tercih ediyor. Hangi sonucu elde etmeye çalışıyor olursanız olun, tam olarak hangi maskaraya ihtiyacınız olduğunu biliyoruz.

Rimel Çeşitleri Nelerdir, Maskara Çeşitleri Nelerdir? 

Bugün piyasada pek çok farklı maskara türü var, doğru maskarayı seçmek zor olabilir. Kıvrımlı maskaralar tipik olarak kirpiklerinde çok az veya hiç doğal kıvrılma olmayan kişiler için en iyisidir, uzatma maskarası ise kısa kirpikleri olan kişiler için mükemmeldir. Hacim veren maskara, kirpiklerin daha kalın ve dolgun görünmesini de sağlayabilir. Bu maskaralardan herhangi biri, bazen moda olan parlak renkli maskaralar da dahil olmak üzere su geçirmez olabilir. 

Kıvrımlı maskaralar, bir kişinin kirpiklerinin doğal kıvrılmasını geliştirmeye yardımcı olabilecek maskara türleridir. Bunlar genellikle kıvrımı oluşturmaya yardımcı olan kavisli bir maskara aplikatörü ile birlikte gelir. Maskara formülü genellikle diğer maskara türlerinden biraz daha kalındır ve kıvrımı tutmaya yardımcı olur. Kıvrımlı maskara, ayrı bir kirpik kıvırıcı ile veya onsuz kullanılabilir. Clarins Supra Lift&Curl Mascara bu kıvrımlı maskaralara örnek verilebilir.

Kirpikleri kısa olan bireyler için uzatma maskaraları doğru seçim olabilir. Bu maskara türleri çok küçük sentetik lifler içerir. Maskara sürüldüğünde bu lifler kirpiklerin uçlarına bağlanarak daha uzun görünmelerini sağlar.

Dolgun, kalın kirpikler çoğu kültürde güzelliğin bir işareti olarak kabul edilir, ancak her kadın kalın kirpiklere sahip değildir. Kirpikleri uzun ve dolgun gösteren rimel en çok tercih edilen rimel çeşididir. Hacim veren, dolgunlaştırıcı rimel, seyrek kirpiklere sahip kadınların kalın kirpik yanılsamasına ulaşmasına yardımcı olabilir. Bununla birlikte, bu tür maskaralardaki bileşenler, genellikle diğer türlerdeki bileşenlerden biraz daha kalındır ve bu, maskaranın zaman zaman topaklanmasına ve dökülmesine neden olabilir. Clarins Supra Volume Mascara dolgun kirpik arayanlar için ideal seçim!

Aktif kişiler su geçirmez maskaraları(akmayan rimeller) düşünmek isteyebilir. Bu tür maskaralarda kullanılan bileşenler, suyu itmeye yardımcı olabilecekleri için seçilmiştir. Çoğu su geçirmez maskara, kişi terlerken, ağlarken ve hatta yüzerken kirpiklerde kalır. Ancak çoğu, biraz sert olabilen özel bir makyaj temizleyici gerektirir. Suya dayanıklı rimel denemek isteyenler için bizim önerimiz: Clarins Wonder Perfect Mascara 4D Waterproof.

Kahverengi rimel ve siyah rimel tipik olarak en yaygın maskara renkleridir. Genel olarak konuşursak, koyu tenli kişiler genellikle kahverengi veya siyah rimel kullanabilir. Açık tenli kişiler ise genellikle siyah maskarayı dramatik bir görünüm için saklamalıdır. Kirpikleri çok sarı olan kişiler de şeffaf bir maskara tercih edebilirler.

Parlak renkli maskara da zaman zaman popülerdir. Genellikle vahşi ve sinirli bir görünüm oluşturmak için kullanılır. Pembe, mor ve yeşil gibi renkler mevcut ancak mavi en popüler renkli maskaradır. Birçok makyaj sanatçısı, mavi maskaranın gözleri daha parlak gösterdiğini iddia ediyor.

Rimel nasıl sürülür? Rimel sürme teknikleri nelerdir?

Artık ideal maskaranızı buldunuz, bir profesyonel gibi nasıl uygulanacağını öğrenmek için bu adımları takip edin.

Adım 1. İyi bir kirpik kıvırıcının gücünü hafife almayın! Kirpiklerinizi kıvırmak, uçlara ve köşelere odaklanmak, maskaranıza avantajlı bir başlangıç sağlar.

Adım 2. Fondöteniniz gibi kirpiklerin de baza/primera ihtiyacı vardır. Baz, maskarayı yerinde tutmaya ve daha uzun görünen kirpikler için ucu uzatmaya yardımcı olabilir. Büyük kirpik etkisi için maskaradan önce uygulayın.

Adım 3. Maskarayı kökten uca uygulayın. Üst kirpiklerinizin kökünden başlayın, her bir kirpiği tek tek yakalamak için yukarı çıkarken fırçayı ileri geri oynatın. Üç kata kadar maskara sürün - artık ok gibi gözükmeye başlayabilirler! Topaklanmayı önlemek için fırçanın sadece ucunu kullanarak alt kirpiklere maskara uygulayın.

Maskara & Rimel Nasıl Temizlenir? 

İster makyaj temizleme mendili, ister makyaj temizleme suyunu seçin, kirpiklerinize veya cilde zarar vermeden maskarayı kirpiklerinizden nasıl güvenli bir şekilde çıkaracağınızı bilmeniz gerekir.

Makyajınızın geri kalanından önce maskaranızı çıkarın. Bu sayede cilt temizleyicinizi bir kereden fazla kullanmanıza gerek kalmayacaktır.

İki pamuğu makyaj temizleme suyuyla ıslatın. Her birini (hafifçe!) kapalı gözlerinize birkaç saniye bastırın ve ardından yavaşça gözünüzün dış köşesine doğru kaydırın. Hala rimel kalıntısı varsa işlemi tekrarlayın. Aynı şey, suya dayanıklı eyelinerı çıkarmak için misel suyu kullanıyorsanız da geçerlidir. Unutmayın: Gözlerinizi ovmak zorunda kalmamalısınız.

Clarins Instant Eye Make-Up Remover ve La Colline Cellular Gentle Eye Make-up Remover gibi ürünlerle, gözlerinize, kirpiklerinize ve göz çevresine zarar vermeden, hatta bakım sunarak, maskaranızı çıkarabilirsiniz.

En iyi Rimel Markaları ve Uygun Fiyatlı Rimeller MM Kozmetik’te sizleri bekliyor!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.