Sıralama seçin
Toplam 13 ürün görüntüleniyor.

​​Atkinsons Parfüm

İlk parfüm mağazasını 1799'da Londra'da açtı. 1826'da Kral IV. George tarafından kraliyetin resmi parfümörü ilan edildi.

1799 İlkbaharının başlarında, girişimci genç bir beyefendi olan James Atkinson, Cumberland’ın vahşi doğasından görkemli şehir Londra’ya doğru at arabası ile yola çıktı.Takım elbisesinin cebinde kendi tasarladığı güzel kokular ve tuvalet malzemeleri için tarifler vardı.

Kraliyetler ve aristokratlar arasında dünyaca ünlü hale gelen İngiliz Parfüm.

1800 yılında, James Atkinson o güne kadarki en şaşırtıcı eseri olan, o zamanlar moda olan İtalyan kolonyalarından tamamen farklı, cesur bir İngiliz Eau de Cologne ile çıkış yaptı. Merak uyandıran tazelikte ama sıcak ve baharatlı olan yeni Eau de Cologne Britanya İmparatorluğu’nun kendine güvenen özelliklerini ortaya çıkaran kalıcı bir iz taşıması ile benzerlerinden daha güçlü ve çekiciydi.

Kral IV. George 1826’da bu kokuyu deneyip, Atkinsons’ı kraliyetin resmi parfümörü ilan etmesi büyük bir sansasyon yarattı. O andan itibaren Atkinsons’ın başarısının “tatlı kokusu” Londra’dan tüm dünyaya yayılmaya başladı.

Seçkin müşterilerden oluşan bir çiçek bahçesi:Napolyon’dan Wellington düküne; Prens Tomasi di Lampedusa'dan Kraliçe Margherita di Savoia’ya varan müşteri kitlesi.

Kısa süre sonra, anında tanınan bu hazır kreasyonlar tüm toplum tarafından bilinir bir hale geldi; talebi karşılayabilmek adına Paris, Amerika ve Avusturalya’da yeni mağazalar açıldı.

Atkinsons kataloğu Beyaz Gül, İngiliz Lavantası, İngiliz Buketi gibi yeni parfümlerle büyük bir sükse yaptı. Daha önce eşi benzeri yaratılmamış, her biri alışılmadık şekilde güçlü ve beklenmedik bir şekilde kuvvetli ve kalıcı kokulardı…Bu sebeple İngiliz parfümlerinin özü olduklarını söylemek abartı olmaz.

Yeni Atkinsons şişeleri eski orijinal şişeye sadık kalan bir tasarıma sahiptir.

Şişenin mevcut şekli, kökenini ilk Kolonya şişesinden alıyor. Başlığın dokusu, orijinal Atkinsons’ın imzası olan “dokuma sepet” desenini anımsatıyor. Şişenin ortasındaki mühür, ilk Atkinsons ürünü olan ünlü Gül Kokulu Balsam'ın orijinal paketini hatırlatıyor.

Marka Manifestosu:

“Biz soyluyuz. Asiliz ama bir armayla süslendiğimiz için değil, tutkularımıza dalmış hayatlarımızı yaşadığımız ve özel bir keşif zevkine sahip olduğumuz için. Yeni şehirde, tezgâh başında dururken veya kulaklarımızda müzik çalarken, yaptığımız şey, güzelliği yaratmak için şekilleri, lezzetleri ve parfümleri seçmektir. Harika bir şarap, sofistike yemekler eşliğinde hep beraber bir sonraki başarılarımıza ve dönüm noktalarımıza bir kadeh kaldıralım. Ve belki de bizim için en asil olan şey, sıradan insanlar olmayışımızdır.”

Markanın Değerlerini Londra, seçkinlik ve cinsiyetsizlik olarak sıralayabiliriz. Atkinsons, 1799'da Londra'da kuruldu. Markanın mirası bugün hala kraliyet tarafından onaylanmış haliyle centilmenliğin çekiciliğini yansıtıyor: Saygılı, parlak ve metropolitan. Şişenin tasarımından başlayarak niş parfümeriler aracılığıyla dağıtıma kadar uzanan “lüks” vurgusu, Atkinsons için anahtar bir değerdir. Niş parfümcülüğün gerektirdiği şekilde, Atkinsons kadın parfüm ve erkek parfüm kokuları arasında keskin bir ayrım yapmamaktadır. Bu yönü günümüz bağlamında bir değer haline gelmiştir ve markanın hem ürün geliştirme hem de iletişim açısından seçimlerine rehberlik eder.

Atkinsons’ın Kodlarını aşağıdaki başlıklarla tanımlayabiliriz:

Kraliyet Ruhsatı

Markanın İngiliz mirasını tasdiklemekle beraber, bu ruhsat Atkinsons ürünleri için bir tanınırlık işaretidir. Her bir şişeye yapıştırılarak hem şirket hem de marka için referans standardını simgeler.

Şişe

Şişenin gövdesi, işlemeli üst kısmı ve ön tarafına uygulanan madalya farklı renklere sahiptir ancak tasarım olarak her zaman aynıdır.

Sepet Örgüsü Deseni

Şişe üstlerindeki ve tüm ikincil ambalajlardaki tasarım, onları tamamen kaplayan iç içe geçmiş bir desenle tanımlanan ilk parfüm şişelerini andırıyor.

Parfüm Renkleri

Atkinsons’ın renkleri oldukça tanınır ve rakipler tarafından kullanılan renklerin arasından sıyrılır. Prusya mavisi ve turuncu marka tanımlayıcıları da “cinsiyetsizlik” değeri için güçlü bir destek sağlar.

Bir Atkinsons ürünü sahibi olmak, aynı zamanda hayattan daha fazlasını elde etmeye ve bunu mükemmellik ve benzersiz deneyimlerden oluşan bir yaşam tarzına dönüştürmeye karar veren bir grup insanın parçası olmak demektir. İngiltere'de doğmak, parlak bir kişiliğe, keskin bir ironiye, eğitimli ama rahat bir yaklaşıma sahip olmaya sebebiyet verir. İngiliz olmak, zarafeti korurken, alışılmışın dışında yaşamak demektir. Lüks bir marka olmamız bizi zengin ve gösterişli yapmaz. Atkinsons için lüks, gösterişli bir ayırt edici özellikten ziyade incelikli bir şekilde daha çağdaş detaylara sahip olmaktır. Atkinsons için cinsiyet, coğrafi köken veya yaş farkı yoktur. Bir ürünün kalitesi veya bir deneyim etrafında dönebilecek bir yaşam tarzı arayan herkes, kendini markanın bir parçası hisseder.

Atkinsons Parfüm Çeşitleri Nelerdir?

Oud Save The King: Zengin, Sıcak, Oryantal. 1769’da Mısır şehri İskenderiye’de doğan, modern Mısır’ın babası Prens Muhammad Ali’den esinlenerek yaratılmış, oryantal ekzotizm ve gerçek İngiliz elegansının karışımıdır. Zengin deri notaları ve kendisine Londra’da olduğu zamanları hatırlattığı için Earl Gray çayı ile harmanlanmıştır ve prensin kendisi tarafından kullanılan bir kokudur.

Oud Save The Queen: Oryantal, Büyüleyici, Baştan Çıkarıcı, Karanfil. Oryantal büyüyü ve klasik İngiliz zerafetini birleştiren hayat dolu bir Şehrazat... 1892’de doğmuş ünlü Hollywood yıldızı Mabel Normand’dan esinlenildi. Bir Rus bale gösterisi olan Şehrazat, Binbir Gece Masalları, Arap Geceleri’nden esinlenmiştir. Iran Prensi, Prens Şah, sevdiği eşi tarafından aldatıldığı için kadınlara kızgındır. Bu yüzden bakire kadınlarla evlenip ertesi gün onları öldürmektedir. Ama Şehrazat bundan kurtulmuştur, çünkü çok iyi hikaye anlatmaktadır. Prens hep hikayelerinin sonunu merak etmekte ve dinlemektedir. Oud’un büyüleyici aurası, beyaz yasemin yaprakları ve portakal çiçeği ile birbirine karışırken, earl gray bergamot ve karanfil aromasıyla da zenginleşir.

His Majesty The Oud: Maskülen, Zengin, Buğulu. Irak’ın ve Suriye’nin kralı, Kral 1. Faysal’dan esinlenen bu parfüm, efsanevi krallığın canlı kokusudur. Kral Faysal, aynı zamanda Gertrude Bell’in sırdaşı, Arapların Osmanlı’ya karşı ayaklanmasının başrol oyuncularından biridir ve İngiltere’den, Sir Thomas Edward’ın yollanmasıyla destek almıştır. Yoğun dumanlı kokusu, cesaretini ve gücünü yansıtmaktadır. Karizması ve ateşi eleganlığıyla mükemmel bir uyum içindedir. Cedarwood ve Sandalwood aroması, hipnotic Oud ve Vanilya ile bütünleşmiştir.

Her Majesty The Oud: Feminen, Kuşatıcı, Çekici. Arap çölündeki bir İngiliz gülünü hatırlatan bu zengin baharatlı-tatlı oluşumun içinde, Arap ayaklanması sırasında İngiliz gizli ajan Miss Gertrude Bell’in at sırtında Mezopotamya çöllerinde Sir Lawrance’la birlikte seyahat ettiği gibi gezeceğiz. Tıpkı onun gibi, doğu ve batıyı bir araya getiren, değerli Türk Gülü, tatlı kırmızı dut ve kayısı kokulu Osmanthus çiçeği tadında olan akşamüstü çayı aromaları bizi karşılıyor. Aynı zamanda irisin pudralı çiçeksiliği ve çölün vanilya esintisi bu kokunun ana esanslarından biri.

The Other Side Of Oud: Büyüleyici, Modern, Manyetik. The Other Side of Oud, Prens Hüseyin’in bağımsız bir Arap devleti kurma misyonundan esinlenmiştir. Bunun için doğrudan Kral V.George’dan ve Orta Doğu’dan tanınma istemek zorunda kalmıştır. Parfümörler bu udu canlı, saran notalarla dolu bir ahşap infüzyonu olarak hayal ettiler. Koku baharatlı sıcak tarçın, taze kakule ve lezzetli zencefil kokteyli ile açılır. Kalp notalar, bir buket sardunya ve kahve çiçeğiyle harmanlanmış çiçek açan bir ud ortaya çıkarır. Silaj, kavrulmuş kahve kadar canlıdır ve yumuşak bir şekilde mutlak vanilyaya dönüşür. Agarwood olarak da bilinen ud-keskin kokulu reçine, Arap ülkelerinde yüzyıllardır bulunmakta ve kullanılmaktadır ve mür ve tütsü ile koku yağının bir karışımı olan bakhoor için temel oluşturmaktadır.

Gold Fair In Mayfair — Luxury Edition: Aydınlık, Baharatlı. Atkinsons, tarihi Mayfair evindeki ilk yılını kutlamak için lüks bir Limited Edition kokusu olan Gold Fair In Mayfair'i piyasaya sürüyor. Sadece 2000 şişeyle sınırlı olan bu orijinal koku, Londra'nın en nadide mahallelerine bir saygı duruşunda bulunuyor. Koku, ambrox, vetiver ve sitraks bitkisi gibi daha derin notalardan önce iris,kakao çekirdeği,iris,adaçayı gibi notalardan oluşan sıcak bir çiçek buketiyle açılış yapıyor.

Pirates’ Grand Reserve : Sıcak, Kuşatıcı. Pirates ’Grand Reserve, eşkıyalar ve korsanların zengin, maceralı bir harmanıdır. Çikolata ve muhteşem bir şekilde yıllanmış rom ile, Kraliçe I. Elizabeth'in bayrağı altında dünyayı dolaşan İngiliz beyefendi korsan Sir Francis Drake'e nefis bir saygı duruşu niteliğindedir.

24 Old Bond Street: Elegant, Zarif, Modern. Atkinsons evinin sembolik kokusu olan 24 Old Bond Street, muazzam kişiliğe sahip son derece İngiliz bir kokudur. 1799'daki ilk Atkinsons tasarımından esinlenilmiştir. Ardıç, Gül ve geleneksel İngiliz Earl Grey Bergamot çayının etkileyici aromatik kokteylidir. Tüm kompozisyon, aristokrat dünyanın iyi Peated Cask Whiskey anlaşmasında ünlüdür. Taze ama sıcak bir şekilde kucaklayan bu koku İngiliz zarafetinin son sözüdür.

24 Old Bond Street — Triple Extract: Uzun Ömürlü, Derin, Zarif. Markanın 200. yıl dönümü için 2014 yılında piyasaya sürüldü. 24 Old Bond Street Triple Extract, zarif İngiliz Kolonyasının oldukça konsantre bir versiyonudur. Geleneksel Earl Grey Bergamot çayı ile 24 Old Bond Street'in çağdaş, ikonik imzasının yeniden baskısı. Üçlü bir derinlik oluşturmak için, Peated Cask Whisky Akordu, Galbanum ve Türk Gülü özütü kullanıldı.

Gerrard Street: Sofistike, Enerji Verici, Tazeleyici. Markanın hikayeli butiklerinden birine adanmış, zengin bir tasarım: hammaddelerin benzersiz ve özel nesnelere dönüştürüldüğü zanaatkar atölyeleri atmosferi; fiziksel ve zihinsel sınırlarını zorlayan, düşünmeye ve sorgulamaya yiyecek sağlayan performans sanatçısı Marina Abramovic; Egon Schiele'nin imzalı, acil ve şiddetli satırları; Klein mavisi; heyecan, çiçek, renk ve farklı kültür ve geleneklerden insanlarla dolu seyahat zenginliği; arkadaşlar arasında sürprizler ve neşe dolu keşif anları; Kendini içine çekmeyi sevdiği romanların sözlerinin tetiklediği duygular ... Iris Murdoch'un yoğun ve dramatik "The Black Prince" adlı eseri veya Laurent Gaudé'nin tutku ve aktarım hakkında başka bir yer hakkındaki hikayeleri ve " The Nature of Things ”, Francis Ponge.

Atkinons'un büyüleyici ve kalıcı parfümlerini incelemek için MM Kozmetik sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

 

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.