shimmer1.jpg (570 KB)
Sıralama seçin
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

MISSONI PARFÜM

Farklı ve yenilikçi stiliyle bilinen, Sumirag’da moda evi bulunan, bundan 60 yıl önce kurulmuş, renkleri ve patchwork  kullanımıyla üne kavuşmuş bir moda markasıdır.

Altmış yılı aşkın bir süredir aile tarafından işletilen bir moda evi olan Missoni'nin karmaşık dokunmuş çok renkli örgüleri ikon haline geldi. Şimdi onların romantik geçmişini çözüyoruz ve çok şık kokularına aşık oluyoruz… Trikonun bir aşk hikayesi varsa, o zaman kesinlikle Missoni'nin kurucuları bu aşk hikayesinin yıldızlarıdır. 1948'de Londra'daki Olimpiyatlarda, Ottavio ("Tai" lakaplı) Missoni adında atletik bir genç sprinter, güzel bir oyuncu ve kostüm tasarımcısı olan Rosita Jelmini'nin dikkatini çekti. Sadece evlenmekle kalmadılar, birlikte İtalya'nın Gallarate kentinde küçük bir triko atölyesi kurdular. Missoni tarzı, birbiri ile eş olan bir ekibin başarılı girişimini yansıtır: 1953 yılında evlendikten sonra, Ottavio ve Rosita, 60'lı yılların ortasına doğru İtalyan modasının ikonu haline gelen bir triko şirketi kurmaya karar verdiler. Missoni markası, giyinmenin ve yaşamanın aşikar olan tarzını tanıttılar. Başarılı bir strateji kurdular. Bu, zikzak desenleri, çizgileri, dalgaları ve alev şeklini kırkyama ve çiçekli jakarların üzerinde cesurca canlı renklerle "bir araya getirme" konsepti idi. İlk gerçek koleksiyon (Missoni etiketi altında) 1958'de Milano'nun moda başkentinde sunuldu ve girişimlerinin ipleri efsanevi moda editörü Anna Piaggi gibi bazı ünlü stil yapımcılarının kalplerine dokunması çok uzun sürmedi.

Çift, bir aile kurdu ve 1954 ile 1958 arasında doğan üç çocukları Vittorio, Luca ve Angela ebeveynlerinin işi ile bir hayli iç içe büyüdüler. Günümüzde Missoni İtalyan modasının ve tasarımının dünya çapında geniş saygı gören temsilcilerinden biridir. Angela Missoni ise şimdilerde Missoni markasının Kreatif Direktörüdür.

Uzun yıllar sonra, bir V&A retrospektifinin damgasını vurduğu, başarılarının tarihini izleyen 2003 tarihli bir makalede, etkili moda yazarı Suzy Menkes, Rosita Missoni'yi "canlı şeritler ve zikzak dikişlerden oluşan moda hanedanının kraliçesi" olarak tanımladı. Özgünlük, moda dünyasındaki en nadir niteliktir. Menkes, 'Tüm tarihi ​​boyunca, Missoniler modernliği benimsediler' diye açıklamasına devam etti ve gerçekten de Tai ve Rosita yeteneklerini, triko dünyasını ve moda ile birleştirdiklerinde moda sonsuza kadar değiştirildi. American Vogue'un editörü efsanevi Diana Vreeland tarafından da savunulan önemli kişilerin dikkatini çektiler ve iş gelişti. Çok geçmeden, Bloomingdales'in kutsal salonlarında bir Missoni butiği açıldı.

Bir moda devrimi başlatan aile, Missoni adını devam ettirdi. Çocukları Vittorio, Luca ve Angela - 1996'dan beri markanın kreatif direktörü - DNA'larına dokunan bu renkli ipliklerle büyüdüler.

Moda, kendimizi giydirdiğimiz bir şeyden daha fazlasını ifade edecek şekilde evrildi. Böylece, Missoni ailesi insanların güzel koku serisini üstün bir şekilde canlandırdı. İlk Missoni parfümü 1982'de parfümör Maurice Roucel tarafından yaratıldı. Parfümün yaratımından sonra, bir kez daha Missoni'yi, bizi sadece görsel olarak değil, koku açısından da cezbedecek şekilde giymeye başladık.

 

Missoni Parfüm Çeşitleri Nelerdir?

2015 yılında, yükselen yıldız parfümör Quentin Bisch, Missoni Eau de Parfum'u yaratmak için sıcak, odunsu notalarla ışıldayan beyaz çiçekler ile çalıştı. Böylece kokuya canlılık ve çekicilik kazandırdı. Angela Missoni'nin sözleri ile özetlemek gerekirse: “Missoni Eau de Parfum, kokuyu vücudunda kayan bir elbise olarak giyen kendine güvenen bir kadın için yaratıldı”.

Missoni, Missoni Eau de Parfum’ünün eğlenceli ve alışılmadık tanıtımıyla parfüm dünyasının tüm kurallarını ile yıktı! İtalya tanıtımının hemen ardından, parfüm 22 Kasım’da Harrods Londra’da ön lansmanını yaptı ve 2016’da tüm dünyanın beğenisine sundu. 2016’da yaratılan eşsiz koku Missoni Eau de Toilette, çiçeklerin nemli tazeliğini canlandırdı ve olgun armutla zenginleştirdi, pembe biberle biraz coşku verdi ve lezzetli bir şekilde devam eden en yumuşak, misk kuruluğu üzerinde dinlendi. Missoni Eau de Toilette’nin eşsiz ve fresh kokusu, renkleri ve parlak ritmi tekrardan yorumluyor. Koku içeriğine baktığımızda kan portakalı ve kuşburnuna eşsiz Naşi armutu ve nilüfer çiçeği eşlik ediyor. Frezya taç yaprağı, şakayık ve kalp notayı oluşturuyor. Kedi otu, misk, beyaz sedir ağacı ve Georgy ağacı alt tonlarını kucaklıyor. Bu çiçeksi ve odunsu koku Missoni’nin yeni parfümünün imzası olurken, bir yandan da yeni Missoni kadın parfüm seçenekleri ile kadınların yüzünü ortaya çıkartıyor.

Ve 2017'de Missoni Parfum Pour Homme ile Missoni ailesi erkek parfümlerine ilk adımlarını attı. Missoni kokuyu "tartışmasız erkeksi" olarak tanımlasa da, biz onu fazlasıyla paylaşılabilir buluyoruz. Bu kokuda özellikle kucaklayıcı bir iz mevcut ve bunda kasıtlı bir kalite var.  Kokuyu karşılamaya şafakta limon bahçelerinde bir yürüyüşle başlıyoruz, sabahın erken saatlerinde sisle dönen çiy benekli yapraklar bize eşlik ediyor. Taze kesilmiş zencefil ve aromatik lavantanın beklenmedik karışımı, karşıtların kesinlikle çekici olabildiğini kanıtlıyor. Zingy baharat, sonsuza kadar sürmesini istediğimiz kokulu bir sarmalayıcı his ile yatıştırıcı sandal ağacı esintilerini buluşturuyor. Ve bu dip nota, özellikle "...değerli bir Missoni hırkası kadar saran" olacak şekilde oluşturuldu.

Bunlardan hangisine ilgi duyuyorsanız, bir parfümün doku, renk ve dokunma yumuşaklığını uyandırmasını sağlayan simyaya, Missoni'nin modayı ve kokuyu parlak bir şekilde dokumasına sevinirken bize katılacağınızı biliyoruz. Duyularımızı memnun etmek için Missoni diyebiliriz.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.