Sıralama seçin
Toplam 18 ürün görüntüleniyor.

Nemlendirici Cilt Bakımı Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

Nemlendirici kullanımı, cildin ideal görünümünü koruma noktasında büyük etkiye sahip. Nitekim ince çizgi ve kırışıklık belirtilerinin oluşumunu yavaşlatmak ve canlı ve aydınlık bir cilt görünüme sahip olmak nemlendirici kullanımı ile mümkün hale geliyor. Ancak nemlendirici kremler doğru ve yeterli şekilde kullanılmadığında önemli cilt problemlerine davetiye de çıkarabiliyor. Cildin nem oranının dramatik ölçüde azalması ve buna bağlı gelişen erken yaşlanma belirtileri ile elastikiyet kaybı, bu sorunların uzun vadede başlıca örneklerini oluşturuyor.

Cilt bariyerinin zayıflaması, leke oluşumları ve hatta yağlanma, nem eksikliğinde meydana gelen diğer cilt problemleri arasında bulunuyor. Bu nedenle nemlendirici yüz kremlerinin kullanımı yadsınamaz bir öneme sahip oluyor. Öyle ki cilt bakımının en vazgeçilmez adımlarından birinin nemlendirici aşaması olduğu da rahatlıkla söylenebilir. MM Kozmetik, “Nem ve Günlük Bakım” kategorisinde bulunan zengin içerikli nemlendiricileri ile cildinizi neme doyurmayı hedeflerken, nemlendirici kremler üzerine merak ettiklerinizi de cevaplıyor!

1. Nemlendirici Cilt Bakımı Yapmanın Önemi Nedir?

 • Cildin ideal nem oranını korumak
 • Cilt bariyerinin bütünlüğünü koruyarak dış etkenlere karşı daha güçlü hale getirmek
 • Yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkış hızını yavaşlatmak
 • Cildin elastik yapısını muhafaza etmek
 • Aydınlık, canlı ve taze bir cilt görünüme sahip olmak

Nemlendirici yüz kremi, çevresel etkilere karşı dirençli bir cilde bir cilde sahip olmaya ve zamana meydan okumaya yardımcı oluyor. Bu sebeple nemlendiriciler, özellikle de yaş alma yolculuğunda kişilere güçlü bir destek sunuyor. Düzenli nemlendirici kullanımının ince çizgi ve kırışıklık görünümleri ile elastikiyet kaybı problemlerinin oluşumunu yavaşlattığı biliniyor. 

Değindiğimiz üzere nemlendirici kullanımının eksikliğinde ciltte önemli derecede yağlanma da görülebiliyor. Bu durum, cildin kuruluk problemini aşmak adına fazla sebum üretmesinden kaynaklanıyor. Nem eksikliği aynı zamanda cildin hem doğal hem de makyajlıyken pürüzlü görünmesine sebep olabiliyor. Buna karşılık nemlendirici cilt bakımı yapmak, diğer bakım ürünlerinden alınan verimi artırabildiği gibi makyaj ürünlerinin ciltle doğal şekilde bütünleşmesine de katkı sağlıyor.

2. Cilt Tipine Uygun Nemlendirici Cilt Bakımı Ürünleri Nelerdir?

 • Normal için nemlendirici: Nem ihtiyacı dengede olduğu için hem su bazlı hem de yağ bazlı nemlendirici kullanılabilir. 
 • Kuru ciltler için nemlendirici: Nem ihtiyacını etkili şekilde karşılamak gerektiği için yoğun formüle sahip yağ bazlı nemlendirici tercih edilebilir.

  • Yağlı ciltler için nemlendirici: Sebum üretimi halihazırda fazla olduğu için hafif formüllü su bazlı nemlendiriciler ya da yağsız jel nemlendiriciler ideal olabilir.

 • Karma ciltler için nemlendirici: Karmadan kuruya dönük ciltler için yağ bazlı nemlendirici, karmadan yağlıya dönük ciltler için ise su bazlı nemlendirici tercih edilebilir.

Nemlendirici kremlerin cilt tipine göre seçilmesi büyük önem arz ediyor. Çünkü cilt tipine göre bakım, cildin ihtiyaçlarını doğru ve yeterli şekilde karşılayabilme noktasında öne çıkıyor. Bu nedenle nemlendirici kullanımından daha çok, doğru nemlendirici kullanımına odaklanmak gerekiyor. Aksi takdirde cilt tipine uygun olmayan bir nemlendirici seçimi, cildin ideal görünümünü korumak amacıyla kullanılan nemlendiricilerden tam tersi bir sonuç alınmasına neden olabiliyor.

Clarins’in tüm cilt tipleri için ortak bir seçenek sunan su bazlı nemlendiricisi Multi Active Day Cream All Skin Types, içeriğindeki tarak otu özü ile yaşlanma karşıtı bir bakım sunuyor. Canlandırıcı ve antioksidan içeriklerle formüle edilen bu hafif formüllü nemlendirici, cildin yoğun ve stresli günlerden uzaklaşmasına yardımcı oluyor. İçeriğindeki myrothamnus özü, çevresel faktörlerin ciltte yarattığı zararı azaltmayı hedefliyor. Canlı ve enerjik bir cilt görünümü için siz de hemen deneyin!

3. Nemlendirici Cilt Bakımı Ürünleri Ne Sıklıkla Kullanılmalıdır?

Nemlendirici cilt bakımı ürünlerini günde mutlaka iki kez uygulamak gerekiyor. Sabah ve akşam bakım rutininin son aşamasında kullanılması gereken nemlendirici kremler, cildin gün ve gece boyunca ideal nem seviyesinde kalmasına yardımcı oluyor. Hatta gece nemlendirici uygulamak cildin yenilenmesine de katkıda bulunuyor. Nemlendiriciyi normal ciltlerde günde iki kez kullanmak yeterli olsa da, çok kuru ciltlerin günde üç dört kez cildini nemlendirmesi gerekebiliyor. 

Nemlendirici kullanımından önce cildin doğru şekilde temizlendiğinden emin olmak gerekiyor. İyi bir cilt temizliği içinse temizleyici arındırıcı cilt bakımı yapmak gerekiyor. Günlük rutinde makyaj temizleyici, yüz yıkama jeli, tonik ve serum aşamalarından sonra sıra nemlendiriciye geliyor. Cilt bakım rutininde kullanılan ürünler zaman zaman değişebilse de temizleme sonrası mutlaka nemlendirici uygulamak gerekiyor. 

4. Nemlendirici Nasıl Uygulanır?

 • Nemlendirici kremin tüp veya kavanozdan ne az ne de çok alınması gerekiyor. Az kullanım cildin nem seviyesi için yetersiz olurken, fazla kullanım ise cildin nefes almasını önleyebiliyor. 
 • Nemlendirici kremi parmak uçlarıyla cilde önce bölgesel olarak sürüp ardından dağıtmak gerekiyor. Kremin önce elde dağıtılması, ürünün içerisindeki aktif bileşenlerin yüze yeterince nüfuz edememesine yol açabiliyor.
 • Kremi yüze uygularken yukarı yönlü hareketlerle cilde yedirmek gerekiyor. Bu işlem, yaşlanma belirtileri arasında bulunan sarkmayı önlemeye ve cildin genç görünümünü koruyabilmeye katkıda bulunuyor.
 • Yüze masaj hareketleriyle uygulama yapıldıktan sonra sıra boyun bölgesine geliyor. Boyun bölgesi vücudun geri kalanına kıyasla yüzdeki deri dokusuyla daha çok benzerlik gösterdiği için yüz nemlendirme aşamasına boynu da dahil etmek gerekiyor. 
 • Boyun bölgesine de yukarı yönlü masaj yapıldıktan sonra nemlendirici adımı kapsamlı bir şekilde tamamlanmış oluyor. 

Clarins markalı Hydra Essentiel Spf 15 Normal to Dry Skin, madagaskar kökenli yaşam yaprağı özü ile cildin tüm katmanlarında kendi kendini nemlendirme gücünü uyarıyor. Üstelik 15 faktör güneş koruma özelliği ile güneş ışınlarına bağlı leke oluşumu ve kuruluk problemi yaşama riskini ortadan kaldırıyor. Cildi nemlendirirken rahatlatan bu Clarins nemlendirici, özellikle karma ve normal ciltlerin favorisi olmaya aday! Siz de MM Kozmetik’te yer alan kaliteli ve zengin içerikli nemlendirici kremleriyle cildiniz için yeni bir dönem başlatabilirsiniz!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.