Sıralama seçin
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Güneş Bakımı

Güneş Bakım Ürünleri Nelerdir?

Güneşten koruyucular, güneşin ultraviyole ışınlarının zararlı etkilerinden korunmak için cilde uygulanan ürünlerdir. Güneş koruyucu ürünler kremler, losyonlar, dudak balzamları, saç tonikleri ve jeller gibi pek çok biçimde olabilir. Aktif bileşenler, güneş ışınlarının bir kısmını veya tamamını emerek, yansıtarak veya saçarak çalışır.

Güneş Koruyucu Ürünlerinin Avantajları Nelerdir?

Güneş kremlerinin koruduğu iki tür ultraviyole ışını vardır: UVB ve UVA. UVB ışınları yanmaya, UVA ise yaşlanmaya neden olur. UVB ışınları, UVA ışınlarından daha sıcaktır ancak daha kısadır, sadece cildin yüzeyine nüfuz eder. Bu sıcak, kısa UVB ışınları, güneş yanığı olarak bilinen eritem adı verilen kızarıklığı ve bunun sonucunda oluşan tahrişi oluşturur. UVA ışınları, daha uzun dalga boyları nedeniyle dermise derinlemesine nüfuz eder ve foto yaşlanmaya neden olur. Dermisin derinliklerinde, hiper-pigmentasyon (koyu noktalar), erken kırışıklıklar ve kanserler olarak ortaya çıkabilen kolajen liflerine zarar verirler. Örneğin, UVA ışınlarının güneş lekeleri veya kanser öncesi lekeler olarak da adlandırılan güneş keratozuna (cilt yüzeyinde pullu veya kabuklu bir şişlik) neden olduğu düşünülmektedir. SPF, yalnızca güneş yanığına neden olan UVB ışınlarını ölçmekle ilgilenir.

SPF değerleri, bir kullanıcının güneş yanığı olarak bilinen kırmızı eritem almadan önce güneş ışınlarına maruz kalabileceği süreyi temsil eder. SPF 10, kullanıcıya güneş koruyucu kullanılmamasına göre on kat koruma sağlar. Yani normalde on dakikada yanan kişiler SPF 10 ürünü kullanıyorsa, yanmadan önce yüz dakika (veya on kat) maruz kalmalarına izin verir. Normalde on dakika içinde yanan kişiler bir SPF 30 ürünü seçer ve kullanırsa, yanmadan önce 300 dakika veya beş saat (veya otuz faktör) maruz kalmalarına izin verir.

Güneş Kremi Çeşitleri ve Güneş Bakım Ürünleri Nelerdir?

Klasik Güneş Koruyucu Losyon- Güneş Kremi

Güneş koruyucu losyon, çoğu insanın güneş koruması uygularken kullanacağı favoridir. Harikalar çünkü ne kadar uyguladığınızı ve çoğu beyaz renkte olduğu için kaçırdığınız bölgeleri açıkça görebiliyorsunuz, bu da plajda bir gün geçiriyorsanız losyon güneş kreminin muhtemelen en iyisi olduğu anlamına geliyor. Sırtınız, boynunuz ve omuzlarınız gibi ulaşılması zor bölgelere uygulamanıza yardımcı olacak birini daima bulun. En hassas ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tiplerine uygun her koşul için yüksek korumalı Clarins Sun Body Cream SPF 50 bu güneş koruyucuh losyonlara örnektir.

Güneş Kremi Spreyi

Özellikle aceleniz varsa veya dışarı çıkmak için biraz hevesliyseniz, sprey güneş kremi kullanmak diğer seçeneklere göre daha kolaydır. Ancak, yeterince kullanıp kullanmadığınızı bilmek daha zor olabileceğinden, bunları doğru şekilde kullandığınızdan emin olmanız gerekir.  Yüzünüze sürmek için ellerinize yaklaşık bir erik büyüklüğünde bir miktar uygulayın (ancak doğrudan yüzünüze püskürtmeyin!), ardından her bir kol için birer kere ve sırtınız ve bacaklarınız için ikişer kere uygulayın. Uyguladıktan sonra ovaladığınızdan ve cildinize yakın tuttuğunuzdan emin olun, aksi takdirde sadece hava püskürtebilirsiniz. Clarins Sun Care Body Oil-in-Mist SPF30 bunun için biçilmiş kaftan!

Yüz için Güneş Kremi

Artık yüzünüz için özel olarak tasarlanmış birçok güneş kremi var. Vücut ürünlerini yüzde kullanmak güvenli olsa da, özellikle yüz için tasarlanmış ürünler, peptitler ve antioksidanlar gibi sağlıklı yaşlanmayı desteklemek için daha özel bileşenlere sahip olma eğilimindedir. Clarins Sun Face Cream SPF 30 ile güvenle güneşe çıkabilirsiniz!

Cilt Tipine Göre Güneş Kremleri

Kuru Ciltler için Güneş Kremi

Gliserin (nemi tutmaya yardımcı olan doğal bir şeker alkolü), hyaluronik asit (nemi tutan doğal bir protein) ve seramidler (ciltte nemi hapseden doğal bileşikler) gibi nemlendirici bileşenlere sahip güneş kremleri arayın.

Yağlı ciltler için Güneş Kremi

Kimyasal güneş kremi mineral güneş kremlerinden daha kuru olduğu için, daha yağlı cilde sahip kişilerin mineral/fiziksel güneş kremi (çinko oksit ile yapılmış) yerine kimyasal bir güneş kremi tercih edebilir. Bununla birlikte, hala birçok mineral güneş koruyucu seçeneği mevcuttur.

Hassas ciltler için Güneş Kremi

Aktif bileşenler olarak titanyum dioksit veya çinko içeren mineral güneş kremleri genellikle cildi daha az tahriş ediyor. Dr. Goldstein, özellikle rosacea, egzama veya kokulara veya koruyucu maddelere alerjisi olan hastalara fayda sağlayabilir.

Hyaluronik asit, nikotinamid/niasinamid (bir B3 vitamini formu) ve C vitamini (kollajen oluşturmak için gerekli) gibi bileşenlerin de faydalı olabilir.

Akne eğilimli ciltler için Güneş Kremi

Daha kalın ürünler tıkanmaya ve alevlenmelere neden olabileceğinden, akneye meyilli cilt "özellikle komedojenik olmayan (gözenekleri tıkama eğiliminde olmayan) daha hafif losyonlar ve ürünlerden" faydalanabilir. Niasinamidin burada da kızarıklığı azaltmaya yardımcı olabilir.

Melanlı Ciltler için Güneş Kremi

Melanlanmış veya daha koyu cilde sahip olanlar, renkli veya görünmez şekilde ovalayan güneş kremleri aramalıdır. Melanin cilt için doğal koruma sağlarken, bunun hastaların güneş kremi gerektiren cilt kanserinden tamamen güvenli olduğu anlamına gelmez.

Güneş Kremi Fiyatları ve Çeşitleri MM Kozmetik’te!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.