Sıralama seçin
Toplam 48 ürün görüntüleniyor.

Yüz Makyajı Hakkında Merak Edilen Her Şey

Makyajınızla çevrenizdekilerin hayranlık dolu bakışlarını üzerinize çekmeye hazır mısınız? Hayalini kurduğunuz yüz makyajı hakkında merak ettiğiniz detayları ve size en uygun yüz makyajı ürünlerini keşfetmeniz için MM Kozmetik çoktan hazır! Doğal bir görünüm, belirgin yüz hatları ve etkileyici bir makyaj… Eğer makyaj yapmaya sıfırdan başlıyorsanız oldukça şanslınız! Zira fırçalarla ve süngerlerle yüzünüzde harikalar yaratmak istiyorsanız, doğru makyaj yapmanın tüm inceliklerini bu sayfada bir arada bulabilirsiniz. 

Hem günlük hem de gece makyajlarında kullanabileceğiniz, kalıcı formülleri ile size saatler boyunca her koşulda eşlik edecek ve cildinizde ağırlık yapmayacak ürünlerle siz de makyaj deneyimlerinize ayrıcalık katabilirsiniz. Peki, tüm bu ürünleri nerede mi bulacaksınız? Şu an bu sayfadaysanız yanıtı çoktan buldunuz demektir! Tabii bu noktada, mutlaka bilmeniz gereken makyaj tekniklerini de es geçmemelisiniz.

1. Yüz Makyaj Malzemelerinde Öne Çıkan Ürünler Nelerdir?

  • Makyaj bazları

 • BB ve CC kremler 
 • Concealer (kapatıcı) çeşitleri
 • Allıklar ve bronzlaştırıcılar

Yüz makyajı deyince birçok kişinin aklına ilk olarak fondötenler geliyor. Cilt kusurlarını gizlemek ve eşit tonlu bir cilt görünümü oluşturmak için son derece işlevsel olan fondötenlerin yanı sıra BB ve CC kremler, özellikle son dönemlerde daha doğal bir ten makyajı için tercih ediliyor. Ten makyajının olmazsa olmazları arasında yer alan ve her kadının mutlaka sahip olması gereken ürünlerden biri olan concealer çeşitleri ise daha aydınlık bir yüz makyajı için olmazsa olmazlar arasında. 

Bunlarla birlikte, ten makyajı öncesinde kullanılan ve makyaj deneyimlerini çok daha kalıcı ve kaliteli hale getiren makyaj bazları, makyajseverlerin favori ürünleri arasında bulunuyor. Yüz makyajlarının tamamlayıcısı olan, yüze doğal bir renk katan ve hatları belirginleştirerek daha çarpıcı bir görünüm elde etmeye imkan tanıyan allıklar ve bronzer’lar da yüz makyaj malzemeleri içerisinde önemli bir yer tutuyor.  

2. Yüz Tipine Göre Doğru Makyajı Seçmenin Yolu Nedir?

 • Makyaj uygulamalarınızdan önce pürüzsüz ve etkileyici bir görünüm elde etmek için ilk önce cilt tipinize göre seçim yapmanız gerekiyor. 
 • Ardından yüz tipinizi tanımalı ve yüzünüzün hangi noktalarına hangi ürünü uygulayacağınızı keşfetmelisiniz. 
 • Allık ve bronzlaştırıcı ile yüzünüzde vurgulamak istediğiniz noktaları belirginleştirebilir ve yüz kontürü yaparak bazı bölgeleri gölgelendirebilirsiniz. 

Yüz makyajının sizleri tatmin etmesi ve etkileyici sonuçlar sunması için ilk olarak makyaj ürünleri seçimine özen göstermeniz gerekiyor. Daha sonra seçtiğiniz ürünlerle birlikte hayalini kurduğunuz makyaj stilini uygulayabilirsiniz. Bu noktada trendlere uyum sağlayan ve size hitap eden makyaj için yüz hatlarınızı göz ardı etmemeniz önem taşıyor. 

2.1. Oval Yüz Şekli için Makyaj Stili

Oval yüz hatlarına sahipseniz bronzer ile kontür yaparken bronzlaştırıcıyı saç diplerinize ve alın bölgenize sürebilir, böylece çok daha orantılı bir görünüm elde edebilirsiniz. Bununla birlikte allığınızı elmacık kemiklerinizin tam üzerine sürerek yüzünüzün odak noktasını belirginleştirebilirsiniz. 

2.2. Kare Yüz Şekli için Makyaj Stili

Alnınızı ve çeneninizi daha dar göstermek için kontür uygulamasını alnınızın yanlarına ve çene köşelerine yapmalısınız. Ayrıca yüzünüzü daha uzun göstermek için aydınlatıcıyı elmacık kemiklerinize ve alnının orta kısmına sürmelisiniz. 

2.3. Üçgen Yüz Şekli için Makyaj Stili

Üçgen yüz şeklinde alnınızı daha dar göstermelisiniz. Bunun için şakaklarınıza bronzer uygulayabilir ve çene kısmını vurgulamak için çene çizginiz boyunca aydınlatıcı kullanabilirsiniz. 

3. Yüz Makyaj Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Fondöten ve kapatıcı gibi ürünlerde cilt renginize uygun olanı tercih etmelisiniz. 
 • Ürünlerin dokusunu ve kalıcılığını göz önünde bulundurmalısınız. 
 • Ürünlerin pigment yoğunluğu bakımından beklentilerinize uygun olmasına dikkat etmelisiniz. 
 • İstediğiniz makyaj stiline uygun ürünler seçmeye özen göstermelisiniz. 
 • Ürünlerin kaliteli ve dermatolog onaylı olmasına, cildinizde hassasiyet yaratmayacak hipoalerjenik formüllerden oluşmasına dikkat etmelisiniz. 

Makyaj ürünleri arasında bir seçim yapmadan önce cilt tipinizi ve renginizi dikkate alarak doğru bir seçim yapabilirsiniz. Cilt tipinize uygun olmayan bir yüz makyajı ürünü, istediğiniz özenli görünümü oluşturma noktasında yetersiz kalabilir. Eğer kuru ve nemsiz bir cilde sahipseniz nemlendirici etkili ürünler tercih edebilirsiniz. Aksine yağlı bir cilt tipiniz varsa matlaştırıcı etkili yüz makyajı ürünleri kullanmanız daha başarılı bir makyaj yapmanıza yardımcı olabilir. 

Yüz makyaj ürünleri seçimini yaparken ürünlerin ten renginizle uyumunu da göz önünde bulundurarak, eşitlenmiş bir cilt görünümü ve estetik açıdan bütünsellik elde edebilirsiniz. Bununla birlikte, ürünlerin kaliteli bir kullanım sunmasına ve gün boyu kalıcılık etkisinin olmasına da dikkat etmelisiniz.

4. Yüz Makyajında Ürünler Hangi Sırayla Uygulanır?

 • Özel bir davete hazırlanırken ya da günlük hayatınızda doğal bir makyaj görünümü oluşturmak isterken makyaj ürünlerini doğru bir sıralama ile kullanmak son derece önemli oluyor. 
 • Makyaj yapmaya başlamadan önce ilk olarak yüzünüzde makyaj kalıntıları varsa bunları bir makyaj temizleme ürünü ile çıkarmalısınız.
 • Yüzünüzü yıkayıp temizlemeli ve nemlendirmelisiniz. Nemlendirici sonrası güneş kreminizi de uygulamayı unutmamalısınız. 
 • Ardından makyaj bazı uygulayarak pürüzsüz ve nemli bir cilt dokusu elde edebilirsiniz. 
 • Makyaj bazını homojen bir şekilde sürdükten sonra fondöten ile cildinizdeki kusurları ve lekeleri gizleyebilir, göz altı kapatıcısı ile göz çevrenizdeki mor halka görünümü hafifletebilirsiniz. 
 • Fondöten ve kapatıcı uygulamalarının ardından cilt renginize uygun veya transparan renkli bir pudra kullanarak makyajınızı sabitleyebilir ve gün içerisindeki parlamaların önüne geçebilirsiniz. 
 • Cildinize canlı ve taze bir görünüm kazandırmak için toz veya krem allık kullanabilirsiniz.
 • Sırada, yüzü şekillendirme konusunda bir hayli etkili olan bronzlaştırıcı kullanımı var. Yüz şeklinize göre elmacık kemikleri, alın bölgesi ve çene hattı boyunca bronzlaştırıcı uygulayarak istediğiniz çarpıcı etkiyi yaratabilirsiniz. 
 • Dilerseniz highlighter ile yüzünüzde öne çıkarmak istediğiniz noktaları vurgulayabilir ve ışıl ışıl bir makyaj elde edebilirsiniz. 
 • Yüz makyajınızın son adımında makyaj sabitleme spreyi kullanarak kalıcılığı daha da artırabilirsiniz. 

Pek çok seçkin markayı tek çatı altında bir araya getiren MM Kozmetik, yüz makyajı için ürün seçme noktasında güven ve kalitenin kapılarını sizler için ardına kadar açıyor. Aradığınız kaliteli, yüksek pigmentli ve kalıcı yüz makyajı ürünleri için bu sayfaya en başından itibaren tekrar göz atarak, favori ürünlerinizle sepetinizi hemen şimdi oluşturabilirsiniz!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.