Sıralama seçin
Toplam 32 ürün görüntüleniyor.

Nemlendirici ve Kremler Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

Nemlendirici krem kullanımı, cilt bakımı denince en önemli ihtiyaçlar arasında ilk sıralarda geliyor. Cilt temizliğinden eksfoliasyona, gözenek bakımından leke problemlerine kadar tüm adımları nemlendirici ile tamamlamak, bakım rutinlerinin en kritik aşamalarından birinin de nemlendirici kullanımı olduğunu açıkça gösteriyor. Zamana meydan okumanın ve cilt görünümünü uzun yıllar koruyabilmenin yolu da nemlendirici kremlerden geçiyor. Nemlendirici kremleri yalnızca cildin ve dudakların soğuktan koruduğu kış günlerinde değil, tüm mevsimlerde kullanmak gerekiyor. 

Nem ve günlük bakım, tüm hava durumlarının ötesinde son derece önemli bir ihtiyacı ifade ediyor. Günde iki kez mutlaka uygulanması gereken nemlendirici kremler, aynı zamanda diğer cilt problemlerinin ortaya çıkışını engellemeye de yardımcı oluyor. Nemlendirici ürün kullanılmadığında, elastikiyet kaybından yağlanmaya kadar pek çok cilt sorunuyla karşılaşılabiliyor. MM Kozmetik, “Nem ve Günlük Bakım” kategorisinde zengin içeriğe sahip nemlendiricileri ile cilt bakımına güçlü bir dokunuş yaparken, nemlendiriciler üzerine merak ettiklerinizi de cevaplıyor!

1. Nemlendirici Çeşitleri Nelerdir?

 • Yüz nemlendiricileri
 • Göz çevresi nemlendiricileri
 • Vücut nemlendiricileri
 • Yağ bazlı nemlendiriciler
 • Su bazlı nemlendiriciler
 • Mum, silikon ve yağ bazlı nemlendiriciler

2. Nemlendirici ve Krem Faydaları Nelerdir?

 • Cildin ideal nem oranının korunmasını sağlar.
 • Cilt bariyerini dış etkenlere karşı korumaya yardımcı olur.
 • Cildin elastikiyetini korumasına katkı sağlar.
 • Yaşlanma belirtilerinin oluşumunu yavaşlatmaya katkıda bulunur.
 • Cildin aşırı sebum üretmesini engelleyerek akne problemlerini azaltmaya yardımcı olur.
 • Cilde ideal nem sağladığı için makyajın kusursuz durmasına yardımcı olur.
 • Ciltte aydınlık ve canlı bir görünüm yaratır.
 • Kuru ciltlerde görülen gerginlik hissi, dökülme ve soyulma gibi problemlerini ortadan kaldırır.
 • Fazla yağı emerek karma ve yağlı ciltlerdeki parlama görünümlerinin azalmasına yardımcı olur.

Clarins markalı Multi Active Day Cream SPF20 yaşlanma karşıtı güneş koruma faktörlü gündüz kremi, bir nemlendiriciden beklenen tüm kriterleri fazlasıyla karşılıyor. İçeriğindeki antioksidan ve canlandırıcı özelliklere sahip tarak otu özü ile cilt bakımına güçlü bir dokunuş yapan Clarins Multi Active Day Cream SPF20, 30’lu yaşlardan itibaren cildinin genç görünümünü korumak isteyen tüm bireylere hitap ediyor.

3. Cilt Tipine Göre Nemlendirici Krem Nasıl Seçilir?

Tüm cilt ürünlerinde olduğu gibi nemlendirici tercihinde de cilt tipine göre seçim yapmanın büyük bir önemi bulunuyor. Cildin ihtiyaçlarına ve dolayısıyla cilt tipine göre seçilmesi gereken nemlendiricinin yanlış seçiminde pek çok sorun meydana gelebiliyor. Nem seviyesinin yetersiz kalması, fazla nemli bir görünüm oluşması ve diğer cilt problemlerinin tetiklenmesi gibi örnekler bu sorunlar arasında yer alıyor. Cilt tipine göre nemlendirici seçimi, su ve yağ bazlı nemlendiricilere göre yapılabiliyor.

3.1. Yağ Bazlı Nemlendiriciler Hangi Ciltlere Uygundur?

Yağ bazlı nemlendiriciler daha yoğun bir içeriğe sahip olduğu için özellikle kuru ciltlere daha uygun oluyor. Nem seviyesi az olan kuru ciltlerin, nem ihtiyacını etkili şekilde karşılayabilmek adına yağ bazlı nemlendiriciler ideal bir seçenek sunuyor. Bunun yanı sıra karma ciltler de yağ bazlı nemlendiricileri tercih edebiliyor.

Clarins’in Extra Firming Night Cream Dry Skin kuru ciltler için sıkılaştırıcı gece kremi, kanguru çiçeği özü ile zenginleştirilmiş formülüyle kuru ciltlerin nem ihtiyacına güçlü bir yanıt veriyor. Özellikle cilt nem oranının azaldığı 40 yaşından itibaren kullanıma uygun olan Clarins Extra Firming Night Cream Dry Skin, cilt elastikiyetini de korumaya katkı sunarak yüz bakımının favorilerinden oluyor.

3.2. Su Bazlı Nemlendiriciler Hangi Ciltlere Uygundur?

Su bazlı nemlendiriciler, yağ bazlı nemlendiricilere göre daha hafif bir yapıya sahip oluyor. Bu sebeple, cildindeki sebum oranı halihazırda fazla olan yağlı ciltlilerin yüz bakımı için su bazlı nemlendirici kullanması gerekiyor. Sebum üretimi fazla olan bir cildin üstüne yağ bazlı nemlendirici uygulamak mevcut problemlerin artmasına neden olabiliyor. 

Su bazlı nemlendiriciler hafif yapısıyla ideal bir kullanım sağlarken, yeterli nemi sunarak farklı cilt problemlerinin oluşması ihtimalini de ortadan kaldırıyor. Aynı zamanda karma ciltler de su bazlı nemlendiricileri kullanabiliyor. Ancak su bazlı nemlendiriciler daha hafif yapılı olduğu için, karma ciltlerin nem ihtiyacını ideal şekilde karşılayabilmeleri adına nem veren serum uygulamaları ya da kremi iki kez uygulamaları gerekebiliyor.

4. Uzun Süreli Nemlendiriciler ve Özellikleri Nelerdir?

Uzun süreli nemlendiriciler, nemlendirici etkisi 12 veya 24 saate uzanan nemlendirici kremleri ifade ediyor. Gün içinde sıklıkla yenileme imkanı bulunamayan nemlendiriciler, uzun süreli koruma sağlayan güçlü ve zengin formüllü alternatifleriyle etkili bir bakım oluşturmaya yardımcı oluyor. Hatta bu ürünler, günlük rutinde ekstra bakım yağı kullanma ihtiyacını da azaltıyor. 

Özellikle soğuk havaların hakim olduğu kış aylarında uzun süreli nemlendirici kullanımı daha büyük öneme sahip oluyor. Kış mevsiminde sürekli olarak hem sıcağa hem de soğuğa maruz kalmak cildin nem seviyesi fazlasıyla düşüyor. Bu sebeple uzun süre koruma sağlayan nemlendiriciler ideal bir kullanım sağlıyor. MM Kozmetik, cilt bakımında fark yaratacak güçlü içeriğe sahip nemlendirici kremleriyle daima yanınızda! Size en uygun ürünleri hemen sepetinize ekleyin! 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.