1080x1080.jpg (415 KB)
Sıralama seçin
Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

MOSCHINO PARFÜM

İlk Günden itibaren Moschino markası, düşündürücü tasarım ve özel tasarım değerlerinin büyüleyici bir birleşimi olmuştur - ancak her zaman cesur bir yöne sahiptir. Tasarım evine adını veren dâhi Franco Moschino bir keresinde şöyle demişti: “Moda tasarımcısının adını sık sık reddediyorum. Bu yüzeysel, aptalca bir iş tanımı. Sosyal-psikolojik yönü daha ilginç.”

İlk olarak 1983'te Milano'da podyuma çıkan Moschino, genellikle düpedüz tuhaf görünüyor. Şapkaları ve eşarpları silik sevimli oyuncak ayılarla kapatan ya da kemer yerine bir ceketin üzerine 'Harcanmış’ yazısı işleyen başka bir tasarımcı var mıdır?

 

Moschino her zaman vahşi mizah ve ironi ile tanınır, ama aynı zamanda güzel bitişi ile. Ayrıca mevsimselliği aşan ve (bazı durumlarda) gerçek müze parçaları haline gelen giysileri de ünlüdür. Zarif tasarım, klasik "kesme ve dikme" tekniklerinde mükemmel ustalık - İtalyan ince terzilik geleneğini sürdürmek - keskin, genellikle alaycı bir mizahla birlikte Moschino'nun marka kimliğini oluşturur.

Sonuç olarak, Moschino'nun tasarımları Gwyneth Paltrow'dan Madonna'ya herkesin favorisi haline geldi. Erkekler, kadınlar, çocuklar için koleksiyonlar, her zaman mükemmel işçilik ve detaylandırma, Moschino giydiğinizde gülümsemenizi sağlayan ilginç yaratıcılık türüyle birleştiren olmazsa olmaz bir aksesuar serisi var.

 

Bugün, kurucunun Sürrealizm coşkusu, Moschino'nun yarattığı her şeyde parlamaya devam ediyor. Moschino alevi artık başına buyruk tasarımcı Jeremy Scott tarafından taşınıyor, Missouri'de doğan Jeremy Scott, Pratt Enstitüsü'nde Moda Tasarımı okudu, Paris'e yerleşti. 1996 ve 1997'de En İyi Yeni Tasarımcı dalında Venus de la Mode Ödülü'nü kazandı. 2013 yılında Moschino'ya katıldı. O zamandan beri, göz alıcı podyum tasarımları ve gülümsemeye neden olan (ama her zaman son derece şık) aksesuarlarıyla moda manşetlerine çıkmaya devam etti: trafik konisi şeklindeki çantalar, devasa sarı tüylü silgi veya gerçek boyutlu bir kağıt bebek giysi koleksiyonu Moschino'yu yeni bir nesille tanıştırdı. Eğlenceli ve cesur Moschino bunun ötesinde, uzun yıllardır tuvalet masalarımıza çıkan en çarpıcı parfüm şişelerinden bazılarının arkasındaki yaratıcı itici güç olmuştur. Bu kokuların ilki 2014 senesinde Harrods'ta, Jeremy Scott basına açıkladığında yüzlerimizde büyük bir sırıtış yarattı: ilk kez bir oyuncak ayı bir parfüm şişesi kılığına girdi. "I Am Not A Toy" parfümü anında tükendi ve Knightsbridge bloğu boyunca uzanan bir kuyruk oluşturdu. Moschino Toy 2, ile 'oyuncak' temasını sürdürdü.

Dünyanın en iyi parfüm mağazalarında ayırt edici şişe tasarımı ile raflarda yerini aldı.

Toy 2, yeni kadın parfümü moschıno tarafından üretildi, transparan cam şişe ve opak görünüm dokunuşlarla tasarlandı. Kapak kısmı ayıcığın kafasıdır, altın vurgularla sofistike bir duruş yaratılmıştır. Dış ambalajı ise içteki tasarım ve şekli birebir yansıtmaktadır. Mandalınanın parlayan canlılığı ve taze yeşil elma manolyanın çiçeksi tonlarına eşlik ederek, taze neşeli bir koku ortaya çıkarır. Saf, elegan yasemin taç yaprakları, şakayığın kadifemsi tonları ve frenk üzümünün kıtır meyvemsi tonları ile birleşir. Amber odunu ve sandal odunu duyusal bir kaplama boyutu oluşturur, aynı zamanda kristalli misk belirgin bir yumuşaklık katar.

Tasarımlar dudak uçuklatıyor olabilir ama içeride, meyve suyuna herhangi bir güzel koku markasından bekleyeceğiniz ciddiyetle yaklaşılıyor. Moschino'nun parfümörleri arasında saygın Alberto Morillas (Moschino Fresh Couture’nin yaratıcısı) ve Moschino 2’de Morillas ile birlikte çalışan Fabrice Pellegrin bulunuyor.

Moschino Parfümler Nasıl Piyasaya Sürüldü?

İlk maskülen Moschino kokusu Toy Boy 2019 yılında piyasaya sürüldü. Bu kokunun arkasındaki burun Yann Vasnier'dir. Üst notalarda pembe biber, armut, Endonezya hindistan cevizi, elemi ve bergamot; orta notalarda gül, manolya, karanfil ve keten; temel notalarda kaşmeran, Haiti vetiveri, sandal ağacı ve kehribar bulunur.

 

İlk ortaya çıktığında, Moschino Fresh Couture'un tasarımı hatırlayabileceğimiz en gülümsetici tasarımlardan biriydi. Jeremy Scott'ın eğlenceli imzasını taşıyan Moschino Fresh, göründüğü kadar tazeydi ve aynı zamanda temizleme spreyi şişeleri olarak görünen, heyecan verici bir çok satan koku koleksiyonunun başlangıcını işaret ediyordu.

Orijinal Fresh Couture, "yüksek ve alçak bir ikilik" olarak tanımlanıyor - "tüm ürünlerin en sıradan ve basit  olanı, ev temizleyicisi, çok değerli bir şey ile - lüks bir markanın kokusu" yan yana geliyor.

Lezzetli mandalina ve bergamot, ahududu suyu ve zengin ylang ylang uyumundan önce, entrika ekleyerek içeri girer. Osmanthus ve beyaz şakayıkların narin notaları, kuru sedir ağacı, Ambrox ve beyaz paçuliye teslim oluyor.

O zamandan beri daha fazla Fresh Couture kokuları, eğlenceli ve şehvetli yönlerimizi harekete geçirmek için yola çıktı.

Moschino Parfüm Çeşitleri Nelerdir?

Gold Fresh Couture, kadınlar için çiçeksi, meyveli bir koku. Moschino Gold Fresh Couture 2017 yılında piyasaya sürüldü. Üst notalarda armut, mango, beyaz şeftali, ravent yaprağı, greyfurt ve mandalina; orta notalarda yasemin, orkide ve vadideki zambak; temel notalar vanilya, akigala ağacı, misk, sandal ağacı ve paçulidir. Bu parfüm bir banyo rafını süsleyen en seksi, en parlak 'temizlik şişesi'.

 

Cheap and Chic, kadınlar için Çiçeksi bir kokudur ve 1995 yılında piyasaya sürülmüştür. Üst notalarda yuzu, bergamot, petitgrain ve Brezilya gül ağacı; orta notalarda siklamen, gül, nilüfer, şakayık, menekşe ve yasemin; alt notalarda misk, iris, ambergris, vetiver, orkide, sandal ağacı, tonka çekirdeği ve vanilya bulunur.

Cheap & Chic I Love Love, kadınlar için çiçeksi odunsu misk kokusudur. Cheap & Chic I Love Love 2004 yılında piyasaya sürüldü. Bu kokunun arkasındaki burun Olivier Cresp'tir. Üst notalarda Greyfurt, Portakal, Limon ve Frenk Üzümü; orta notalarda Şeker Kamışı, Bulrush, Vadi Zambağı, Çay Gülü ve Tarçın; alt notaları Misk, Sedir ve Odunsu Notalardır.

So Real Cheap & Chic, meyveli notaların karışımıyla ve bazı tatlı vurgularla başlayan taze çiçeksi meyveli bir koku. Kalbinde, tamamı meşe yosunu, misk ve ambroksan ile odunsu bir taban üzerinde pembe şakayık ve beyaz taç yapraklarının çiçek akortları vardır. Kelime oyunu adının arkasındaki ilham, Salvator Dali'nin sanatsal tarzında yatmaktadır.

Moschino, 2011 yılında Moschino Forever adlı yeni erkek parfümü sunar. Parfümün adı, Moschino tarzında eğlenceli, zarif ve biraz ironik bir şekilde yorumlanan, zamansız olan klasik giyim parçalarından esinlenmiştir. Firmenich'ten Nathalie Lorson imzalı kokunun aromatik füjer bileşimi, taze bergamot, kamkat ve yıldız anason notalarıyla başlar. Adaçayı, karabiber ve tonka kalbi, vetiver, sandal ağacı ve miskin odunsu tabanına yol açar.

Moschino Forever Sailing, erkekler için odunsu aromatik bir koku. Moschino Forever Sailing 2013 yılında piyasaya sürüldü. Üst notalarda Limon, nane ve greyfurt; orta notalarda ardıç ve lavanta; alt notaları misk, odunsu notalar, paçuli ve kehribardır.

MM Kozmetik kalitesiyle Moschino Parfümlerini güvenle kullanabilir ve arkanızda iz bırakbilirsiniz. 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.