1080x1080.jpg (415 KB)
Sıralama seçin
Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

DSQUARED2 PARFÜM

 

Dean and Dan Caten moda dünyasındaki kendini işine adamış özgün insanlar. Abartılı podyum gösterileriyle, enerjik kişilikleri ve ünlü takipçileriyle tanınırlar. İş gezilerinde bile olsa birbirlerinden asla ayrılmazlar.

 

Willowdale/ Toronto'dan olan ikiz kardeşler, 1984'te New York Parson’s school of design’da moda macerasına başladılar. Kanadalı ikili, 8 yıl sonra kendi markalarını yaratma hedefiyle İtalya'ya taşındı.

Tasarımcılar İtalya'nın en ünlü moda evleri ile iş birliği yaptıktan sonra, 1995 yılında ilk erkek koleksiyonunu Dsquared2 etiketi altında sundular. Dsquared2’in sunumu, dünyanın dört bir yanından gelen gazetecilerin ve alıcıların dikkatini çeken ve göz dolduran podyum gösterisi olarak damgasını vurdu.

Dsquared2’nin felsefesi, Kanada ikonografisi, rafine İtalyan terziliği ve eğlenceli tenselliğin heyecanlı karışımıdır. Koleksiyonlar, zıtlıkların kusursuz bir şekilde erimesi: sportif ve göz kamaştırıcı, rahat ve abartılı, erkeksi ve dişil, alternatif lüksün ayırt edici konseptini yaratır. Son zamanlarda Dsquared2 koleksiyonları, markanın dna'sına yerleştirilmiş olan cinselliği korurken, sofistike bir bakış elde etti. Dean ve Dan Caten hayatlarını Milan ve Londra arasında bölüyor, Dsquared2 koleksiyonları İtalya'da üretiliyor ve markanın “Kanada'da doğdu, Londra'da yaşıyor, İtalya'da üretildi” sloganı ortaya çıkıyor.

 

'Kanada'da doğdu. Made in Italy', kurucuların kültürel ve profesyonel mirasını akıllıca özetleyen gündelik lüks moda markası DSQUARED2'nin sloganıdır. Tek yumurta ikizi olan Dean ve Dan Caten, Toronto, Kanada'da doğdular, ancak markalarını Milano'da kurdular.

 

Slogan aynı zamanda aile kökenlerine de atıfta bulunuyor - babaları İtalya'nın Lazio kentinden Kanada'ya göç etmiş olan Catenacci soyadıyla doğdular. Dokuz çocuklu bir aileden, zor bir çocukluk geçirdiler ve okulda kötü bir şekilde zorbalığa uğradılar, bunun da onlara başarılı olma dürtüsünü verdiğini düşünüyorlar. Dean Caten'in dediği gibi: 'Olumsuz bir şey gördük ancak ondan enerji almaya ve bizi daha güçlü ve yaratıcı yapacağına inandık. Bir nevi, “Bana ne istersen yapabilirsin ama ben bir şey yapacağım ya da bir şey olacağım.” (Gerçekten de 2017'de DSQUARED2, zorbalıkla mücadele girişimi Be Cool Be Nice kampanyasını destekleyen bir kapsül koleksiyonu piyasaya sürdü.)

 

19 yaşına geldiğinde Parson's School of Design'da okumak için New York'a taşındılar ve Toronto'da ilk markalarını kurduktan sonra 1992'de Milano'ya taşındılar. Sadece üç yıl sonra ilk erkek giyim koleksiyonlarını sundular ve kısa süre sonra yüksek performanslarıyla tanınmaya başladılar. Muhteşem setler ve tiyatrolar ile enerji podyum gösterileri gerçekleştirdiler. 2002'de kadınlar için ilk koleksiyonlarını ve 'alternatif lüks' estetiğini sergilediler, klasik parçaları sportif ve seksi, genç bir tarzda yeniden icat ettiler ve gündelik stilleri, özellikle denim'i başka bir seviyeye taşıdılar, hepsi bir Milano moda evinin muhteşem dekorasyonuyla üretildi ve anında bir hit oldu.

 

Markanın saygısız ve enerjik ruhu - ve kardeşlerin kendileri - müzik endüstrisinde oldukça popüler ve hem Madonna hem de Britney Spears onları büyük turlar için kostümlerini tasarlamaları için görevlendirdi. 2005'te Christina Aguilera, erkek modellerin kıyafetlerini soyarak bir defileye çıktı ve iki yıl sonra Rihanna, DSquared2 için bir Amerikan klasik otomobiliyle podyuma çıktı.

 

Zekice yeniden tasarlanan, ekose oduncu gömlek gibi, ikonik temalar ile tasarımlarında sürekli olarak Kanadalı olmalarına ve Kanada kültürüne atıfta bulunuyorlar. Karlı memleketlerinden bir başka ilham alarak, çok başarılı bir kayak koleksiyonuna da sahiptirler.

 

Markanın imza stilinin zıt unsurları – sportif ve göz alıcı, rahat ve abartılı, erkeksi ve kadınsı – parfüm sunumları Wood and Wood For Her'e mükemmel bir şekilde yansıyor.

 

Bunların orijinal sürümlerini 2007 ve 2008'de piyasaya sürdüler. Ardından çeşitli sınırlı sayıda sürümler günümüze dek geldi. Mayıs 2018'de DSQUARED2, kokularının üretimi ve dağıtımı için Euroitalia ile bir lisans anlaşması imzaladı. Wood Pour Homme ve Wood For Femme, Marie Salamagne tarafından yaratılan, orijinal erkek parfüm ve kadın parfümü tamamen yeni bir koku üzerinde ince ayar yapılan ilk kokulardı.

 

Ayrıca orijinal şişeleri çevreleyen gerçek ahşap kasaları da yeniden düşündüler. Ancak güzel olmalarına rağmen, Dean ve Dan, çevre bilincine sahip oldukları için ahşap kasaların markalarına uygun olduklarını düşünmüyor. Artık ahşap malzeme, en kaliteli külden yapılmış kapaklarla sınırlandırıldı. Dean, WWD'ye “Artık ağaçları öldürmüyoruz” dedi.

 

DSQUARED2 Parfüm Çeşitleri Nelerdir?

 

Parfümlerdeki ahşap tema konsepti yine Kanada köklerine atıfta bulunuyor – Çünkü Kanada Dünyadaki en ormanlık üçüncü ülke. Ama Wood Pour Homme'da erkeksi koyu kahverengi şişesinde, vetiver, beyaz ağaçlar ve Ambroxan'ın temel notaları bir koku üzerinde yüzüyor. Calabria bergamotu, Sicilya limonu ve mandalinadan oluşan klasik İtalyan narenciye üçlüsü. Ortadaki iki temayı sabitleyen keskin zencefil, canlı menekşe yaprağı ve kakule ve şehvetli Ambrox. Bu, markanın moda imzasının karma ruhuna mükemmel uyan, zıtlıklarla dolu bir çalışma.

 

Berrak bir cam şişede narin pembe bir meyve suyu olan Wood Pour Femme,  modern, enerjik ve ultra-feminen bir parfümdür. Yine en üstte Sicilya mandalinası bulunan, canlı ahududu yaprağı, ardından vadi zambağı ve manolyanın taze erik notaları ile birleştirilen odunsu çiçeksi bir kokudur. Osmanthus ve yasemin, kokuya yoğun ve baştan çıkarıcı bir kadınsılık getirir. Erkek kokusuyla aynı beyaz ağaç ve Ambrox ve ayrıca sedir ağacı kullanılır.

 

Parfüm kadın ve erkek olarak ikiye ayrılırken, Caten kardeşler tüketicilerini cinsiyetten bağımsız olarak her iki kokuyu da kullanmaya teşvik ediyor. "Unisex bir parfüm yapmayı çok isterdik ama bu herkes için çok karmaşık. Mağazalarda, unisex bölümü olmadığı için hangi rafa koymaları gerektiğini bulmakta zorlanıyor ve bu kadar ileri görüşlü olmayan diğer pazarları da düşünmek zorundayız” dedi.

 

Her iki kokunun da kutusunda, anavatanlarının sembolü olan koyu kırmızı akçaağaç yaprağı bulunur.

Gerçekten de 'Oh Kanada!' diyebiliriz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.