1080x1080.jpg (415 KB)
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

08 Mart 2022

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

Kadın, evin ve toplumun yol göstericisidir. Başarı ve gelişme için sevdikleriyle bilgi ve özeni paylaşırlar. Bununla birlikte, başkalarının çıkarları için beğeni ve tercihlerinin çoğunu feda eder. Hayatınızda da gerekli zamanlarda sizi cesaretlendiren ve yanınızda olan bazı kadınlar olmalı. O senin annen, eşin, arkadaşın ve hatta kızın olabilir. 8 Mart'ta hayatınızdaki kadınları mutlu etmek için sizinle ürünlerimizden bazılarını paylaşabiliriz. Ancak bunu yapmak istemiyoruz. Çünkü kadınlarımıza değer verebilmemiz için hediyelerden önce, cinsiyet rollerinden dolayı yaşanılan tüm problemlerin ortadan kalkması gerekiyor.

Dünya Kadınlar Günü, herkesin (cinsiyet veya cinsiyet kimliğine bakılmaksızın) bir arada durması ve kadınlar için eşit hakların önemini vurgulaması için bir fırsattır.

Toplumsal cinsiyet eşitliğinde ne kadar ilerlediğimizi kutlamak ve bugün doğal kabul ettiğimiz şeyler (oy kullanma hakkı, üreme hakları, eşit istihdam fırsatları, eşit ücret, iyileştirmeler ve çalışma şartları gibi) için savaşan bizden öncekileri hatırlamak için önemli bir tarihtir.

Daha da önemlisi, Dünya Kadınlar Günü, daha ne kadar yol almamız gerektiği hakkında konuşmak için bir fırsattır. Dünya Kadınlar Günü, toplumsal cinsiyet eşitliğinin bir insan hakları sorunu olduğunu hatırlamak ve dünyadaki birçok kadının hala nasıl acılara maruz bırakıldığına ışık tutmak için bir fırsattır.

Dünya Kadınlar Günü, kadınların bireysel zorlukları ve başarıları ile ilgili değildir.

Audre Lorde'un bunu en iyi şekilde ifade ettiğini düşünüyoruz: "Prangaları benimkilerden çok farklı olsa bile, herhangi bir kadın özgür değilken ben özgür değilim."

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.