1080x1080.jpg (415 KB)
ERKEK PARFÜMLERİNDE DOĞRU TERCİHLER

ERKEK PARFÜMLERİNDE DOĞRU TERCİHLER

17 Kasım 2021

Nasıl kendimize uygun parfüm seçimi yapabiliriz? Neye göre parfüm seçilir? Erkekler için hediye önerileri nasıl yapılır? Erkekler için parfüm hediye önerileri nelerdir? Herkes için parfüm seçimi zor ve özneldir.  Bu seçimi yaparken yalnızca güzel kokmaya özen göstermeyiz, cilt yapımıza, yaşam tarzımıza ve karakterimize göre bir seçim yapmalıyız. Biz bu yazıda, karakterimize, çevremize ve günlük rutinlerimize göre erkek parfümü seçimi nasıl yapılır bunu anlatacağız. Erkeklerin, kendilerini tanımlayan “o” kokuyu keşfedebilmeleri için, 5 karaktere uygun 5 erkek parfümü listesi hazırladık.

SPORTİF ERKEKLER HANGİ PARFÜMLERİ TERCİH ETMELİDİR?

Sporsever erkekler yalnızca sevdiği sporları izlemekle ve desteklemekle kalmaz, bu sporları takip eder, yapar ve her zaman fit bir vücuda sahiptir. Grup çalışmalarında lider olmayı severler. Hayat ve tüm zorlukları onlar için sorun oluşturmaz. İstedikleri yaşam tarzı faydacıdır ve yeni olan her şeye yoğun bir ilgi gösterirler.  Hayatının her alanında sporu benimseyen ve disiplin sahibi bu erkekler için koku tercihi genellikle güçlü ancak tazelik barındıran içeriklerden yana olacaktır.

Versace Dylan Blue günümüz erkeğini anlatır. Parfümün karakteri, kişiliği, kendine ifade ediş biçimi ve karizması vardır. Geleneksel notaların günümüze uyarlanmış, taze, ferah ve modern halidir. Üst notalarında bergamot ve greyfurt ile açılan karabiber, kalp notasında papirüs ve paçuli özü olan odunsu fujer kokuya, dip notada misk, tonka çekirdeği ve safran tütsüsü eşlik eder.

DOĞA TUTKUNU ERKEKLER HANGİ PARFÜMLERİ TERCİH ETMELİDİR?

Doğaya bağlılık ve saygı duyan, dışarıda olmayı seven ve enerjik erkekler bu gruba dâhildir. Bu karaktere sahip erkekler huzuru da, eğlenceyi de doğadan alır. Uzun doğa yürüyüşleri, takım oyunları ve temiz hava alabildikleri yerlerde geçen her aktivite onlara keyif verir. Doğa dostu bu erkekler çevreye karşı duyarlıdır. Taze ve odunsu notalara sahip kokular, doğa tutkunu erkeklerin favori parfümleridir.

Dsquared2 Wood Pour Homme, güçlü, eşsiz ve çağdaş Dsquared2 erkeğini anlatır. Duyusal, kendine güvenen ve karakteristik bir koku. Güçlü, Sıradışı, Modern, Ağaçsı ve Aromatik.

ŞEHİRLİ PLAZA ÇALIŞANI ERKEKLER HANGİ PARFÜMLERİ TERCİH ETMELİDİR?

Plazada çalışan ve şehirde yaşayan erkekler, dikkatli ve uzun soluklu bir planlama yapma arzusuna sahiptir.  İstedikleri yaşam tarzı, sağlam bir finansal temeli gerektirir. Kazançlar sunan güvenli bir iş tercih ederler ve mümkün olduğunca gerginlikten kaçınırlar. Etraflarında onlara konfor sağlayan, ancak kendi yaşamlarının ritmini bozmayan insanlara sahip olmaktan hoşlanırlar.  Bu karaktere sahip erkekler, çalışma ortamlarında etrafındaki insanları rahatsız etmeyecek tazelikte olan ancak imzalarını bırakacakları benzersiz kokuları tercih ederler.

En büyük moda devlerinden eğlenceli ve şık stilinden esinlenerek yarattığı modern, zamansız ve benzersiz parfümü Moschino Forever ile sofistike, şık ve maskülen erkekleri hedef alıyor. Moschino Forever, yumuşak odunsu ve aromatik notalara sahip parfüm, kapağındaki dikkat çekici büyüklükteki logosu ile de modasının ikonik detaylarını sergiliyor.

EĞLENCELİ ERKEKLER HANGİ PARFÜMLERİ TERCİH ETMELİDİR?

Bağımsız ve özgür olan bu erkekler, her durumda kendisi olur ve hiç rol yapma ihtiyacı duymaz. Kibir olmadan kendine güvenen, doğal olarak baştan çıkarıcı kişiliği ile etrafındaki insanların kalpleri ve zihinlerinde derin iz bırakan bir karizma pırıltısı ile ışıldarlar. Bu erkekler için, yaşam, müzik gibi ve kendi ritim ve melodisi ile kusursuz bir uyum içerisindedir. Çevresindeki tüm insanlar O’nun müziği ile ona eşlik eder. Eğlenceyi hayat tarzı haline getiren bu erkekler, kokuları da onlar gibi eşsiz ve yoğun olsun ister. Bu sebepten aromatik oryantal kokular favorileridir.

Taze, canlı ve göz alıcı bir ifade yaratmak için hevesli bir koku. Missoni Pour Homme Parfum, kibar ama asla sıradan olmayan, baştan çıkarıcı ve eğlenceli erkekler için tasarlandı.

CAZİBELİ ERKEKLER HANGİ PARFÜMLERİ TERCİH ETMELİDİR?

Bu kategoriye giren erkekler dış görünüşüne son derece önem verir. Karizmatik ve çekicidirler. Yaptıkları her işte en iyisi olmak için çaba gösterirler ve oldukça başarılıdırlar. Komik, nazik ve aynı zamanda iyi bir fiziğe sahip olan bu erkekler, bir bakıma ideal erkek portesi çizebilir. Dış görünüş kadar kokularını da etkili bir silah olarak kullanmak için, kullandıkları parfümün güçlü bir imza bırakmasını isterler. Bu yüzden daha çok oryantal odunsu kokuları tercih ederler.

Versace Eros Flame koku notaları soylu ve elegan içeriklerden, birinin diğerine güçlü karşıtlıkları ile zenginleştirilmiştir. Versace Eros Flame cesur kırmızı renkte, yoğun ve maskülendir, adeta aşkın tutkusunu çağrıştırır. Güçlü, tutkulu, kendine güvenen ve duygulara derinden bağlı bir erkeği anlatır. 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.