21 MART DÜNYA PARFÜM GÜNÜ

21 MART DÜNYA PARFÜM GÜNÜ

15 Mart 2022

21 MART DÜNYA PARFÜM GÜNÜ

İnsanlar binlerce yıldır kokuların tadını çıkarıyor. Dünyanın ilk kayıtlı kimyageri, Mezopotamya'da MÖ 2000 yılından kalma bir taş tablette adı geçen bir parfüm üreticisi olan Tapputi’ydi. En eski parfümeri Kıbrıs adasında keşfedildi ve bronz çağına tarihlendirildi. Bu parfümeri, tahmini olarak 4.000 m²'nin üzerinde bir yüzey alanını kapsıyordu, bu da parfüm üretiminin endüstriyel olduğu anlamına geliyordu. Bugün Fransa, yaygın olarak parfüm ve kozmetik üretiminin dünya merkezi olarak kabul ediliyor. Dünya çapında sanatsal parfümeri ve ürün geliştirmede heyecan verici bir hareket var. Birlikte koku alma sanatını ve bilimini keşfediyoruz.

Uluslararası Koku Günü, hayatımızda önemli rol oynayan kokuları kutlama şansı vermek için nispeten yakın zamanda oluşturuldu.

Bu günü kutlamanın yolları neredeyse sonsuzdur ve işte akla gelen bazı fikirler:

  • Yeni bir parfüm keşfedin.
  • Çiçekleri hissetmek ve koklamak için yerel çiçekçiye bir gezi yapın ya da evde tutmak için taze çiçekler satın alın!
  • Bir yemek pişirin veya daha da iyisi - bir pasta pişirin ve yol boyunca eşlik eden tüm koku alma sevincinin tadını çıkarın.
  • Ve köpeğinizi dünyadaki her şeyden çok seviyorsanız, onun ıslak köpek kokusuna aldırmazsanız, onu parkta yürüyüşe çıkarın.
  • Güzel bir aromatik banyo yapın.

Uluslararası Koku Günü’nü kutlamak için, bize kokuyu neden bu kadar çok sevdiğimizi hatırlatan en çok satan, lüks kokularımızın bir düzenlemesini yaptık.

VERSACE EROS FLAME EDP

Yeni nesiller için sevginin saygınlığı ve çeşitliliğin gücü hakkında önemli bir mesaj taşıyan, kalbinize çarpan bir koku. Versace Eros Flame, duygularıyla derinden temas halinde olan güçlü, tutkulu, kendine güvenen erkekler için bir koku. Versace Eros Flame'in koku notaları, limondan gelen en asil ve zarif bileşenlerin birbirini zenginleştirdiği ve güçlendirdiği güçlü kontrastlarla karakterize edilir. Mandalina, portakal, karabiber, yabani biberiye, karabiber, sardunya, gül faset, sedir, paçuli, tonka fasulyesi ve vanilya. Aynı anda erkeksi olan kalıcı ve saran bir koku, tutkuya övgü ve duyusal kendinden geçme kutlamasıdır.

 

MOSCHINO CHEAP AND CHIC EDT

Moschino Cheap & Chic Eau de Toilette, gül ve menekşenin başrol oynadığı bir buket olan kadınsı bir çiçek kokusu. Taze ve zarif olan bu koku, Moschino evinden beklendiği gibi güzel bir şekilde ilginçtir. Yuzu, bergamot ve acı portakal yağının lezzetli, canlandırıcı bir patlamasıyla açılıyor. Turunçgil yumuşadıkça, bir çiçek buketi sahnenin merkezinde yer alır; yoğun romantik gül ve tatlı, nemli menekşe, hem klasik hem de zamansız kadınsı hissettiren muhteşem bir kompozisyonda gösterişli yasemin ve taze şakayık ile buluşuyor. Koku ciltle bütünleştikçe, turunçgil açılışı ve çiçeksi kalp soluyor; pürüzsüz misk ve ılık, rahat vanilya, ardından rahatlatıcı, hafif bir koku bırakıyor.

 

MISSONI EDT

Missoni Eau de Toilette, sabahın şafağından ilham alan ve feminenliği gerçekten öne çıkan şehvetli, coşkulu bir kadına adanmış hassas bir koku. Şimdiki zamanın merkezinde yer alan, geleneklerin ve önyargılı fikirlerin dışında yaşayan meraklı bir kadın. Kendine güvenen ve parfümü çekiciliğini ortaya çıkaran bir elbise gibi kullanan bir kadınlar için. Piramidin tepesinde kan portakalı, pembe biber, armut ve nilüfer bulunur; Orta nota olarak frezya, şakayık, kediotu ve gül suyu içerir ve dipte misk, beyaz sedir özü ve odunsu notalar kalır.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.