1080x1080.jpg (415 KB)
Black Friday'de Cilt Bakımı ve Makyaj Ürünleriyle Güzelliğinizi Yeniden Tanımlayın!

Black Friday'de Cilt Bakımı ve Makyaj Ürünleriyle Güzelliğinizi Yeniden Tanımlayın!

06 Ekim 2023

Black Friday'de arzuladığınız ürünleri muhteşem indirimlerle satın alarak ışıltılı ve canlı bir cilde sahip olabilir, göz alıcı makyaj stilleriyle güzelliğinize boyut atlatabilirsiniz. En sevdiğiniz cilt bakımı ve makyaj ürünlerini şimdiden listeleyin, Harika Cuma indirimleriyle güzelliğin kitabını yeniden yazın!

Black Friday güzellik tutkunlarının heyecanla beklediği günlerin başında geliyor. İndirimlerle dolu bu dönemde yüz serumları, nemlendiriciler ve maskelerle cildinizi şımartabilir ya da ruj, far paleti, fondöten ve kapatıcı çeşitleriyle göz alıcı makyajlara yelken açabilirsiniz. Dünyaca ünlü seçkin markaların ürünlerine cazip indirimlerle sahip olabileceğiniz Black Friday indirimlerini kaçırmayın. Hadi; Black Friday nedir, Black Friday indirimleri ne zaman başlıyor ve Harika Cuma indiriminden neler alınmalı birlikte inceleyelim!

1. Black Friday'de Makyaj Sepetinizi Hayalinizdeki Ürünlerle Tamamlama Zamanı!

Black Friday, her sene kasım ayında neredeyse tüm ürünlerin indirime girdiği bir kampanya dönemi. Birçok alışveriş tutkunu bu kampanya döneminde eksiklerini tamamlıyor ve favori ürünlerini stokluyor. Bu arada Black Friday’in ne zaman olduğunu söyleyelim ki indirimleri kaçırmayın. Türkiye’de Black Friday indirimleri ya da ülkemizdeki adıyla harika cuma indirimleri genellikle kasım ayının son haftasında başlıyor.

Peki, Black Friday ne zaman bitiyor? Black Friday’in ne zaman biteceği de markalara göre değişiklik gösterebiliyor. Black Friday indirimi en sevdiğiniz cilt bakımı, yüz bakımı ve makyaj ürünlerini stoklama ve merak ettiğiniz yeni ürünleri uygun fiyatlarla deneme imkanı sunuyor. Dolayısıyla harika cuma indirimlerini takviminizde şimdiden işaretleyin ki hayallerini kurduğunuz alışveriş deneyimini doyasıya yaşayın!

2. Black Friday'de Hızlı ve Kolay Makyaj Alışverişi için İpuçları

  • İhtiyaçlarınızı belirleyin.

  • Ürün araştırması yapın.

  • Alternatif ürünleri gözden geçirin.

  • İndirimlerin başlangıç ve bitiş tarihlerini takip edin.

  • Hızlı fakat kararlı bir sepet hazırlığı yapın.

  • Sipariş vereceğiniz ürünleri son bir kez kontrol edin.

Biten ve yenilemek istediğiniz ürünlerinizin yanı sıra daha önce denemediğiniz ürünlerin yorumlarını okuyarak sizin için uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz. Böylece yalnızca ihtiyacınız olan ürünlere para harcayabilirsiniz. Tabii ki indirim tarihlerini kontrol etmeyi de unutmamalısınız.

Black Friday indirimlerinde online alışveriş kanallarını tercih ederek kalabalığa karışmadan ve tüm çeşitleri net şekilde görerek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Ancak indirim dönemleri ürünlerin hızla tükenmesine yol açtığı için alışverişinizi bir an önce tamamlamanızı öneririz. Bulamadığınız ürünler için alternatifleri inceleyebilirsiniz. Son olarak sepetinizi son kez kontrol etmeli ve doğru ürünleri aldığınızdan emin olmalısınız. Şimdi, online alışverişte doğru makyaj malzemesi seçmenin sırlarına bir göz atalım!

3. Black Friday'de Makyaj Ürünlerini Doğru Seçmenin Sırları

Black Friday indirimlerinde doğru makyaj ürünlerini seçmek için öncelikle kendi cildinizi çok iyi tanımanız gerekiyor. Ten renginiz, cilt alt tonunuz, makyaj alışkanlıklarınız ve mevsim koşulları makyaj malzemesi tercihlerini doğrudan etkiliyor. Bu noktalara dikkat ederek kendiniz için en doğru ürünlere uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

3.1. Cilt Alt Tonunuzu Öğrenin

Cilt alt tonu derinizin altındaki renk tonunu belirtiyor. Üç farklı cilt alt tonu bulunuyor. Sıcak, soğuk veya nötr cilt alt tonlu olabilirsiniz. Cilt alt tonunuzu öğrenerek ten ürünlerinden rujlara, dudak kalemlerinden göz makyaj ürünlerine kadar cildinizle en uyumlu makyaj malzemelerini tercih edebilirsiniz.

  • Sıcak alt ton: Ten makyajı ürünleri seçerken sarı ve turuncu alt tonlu ürünleri, ruj ve göz makyajı ürünlerini seçerken kırmızı, turuncu ve sarı alt tonlu ürünleri seçebilirsiniz. Unutmayın ki her marka, ilk bakışta aynı renk gibi görünen makyaj malzemeleri tasarlıyor. Ancak bu aynı renkteki makyaj malzemeleri sıcak, soğuk ve nötr alt tonlara hitap edecek şekilde hazırlanıyor.

  • Soğuk alt ton: Eğer güneş ışığı testinde damarlarınız mavi görünüyorsa soğuk alt tonlu olduğunuzu söylemek mümkün. Bu durumda makyaj malzemesi seçerken mavi ve pembe alt tonlu ürünler tercih etmeye özen göstermeniz gerekiyor.

  • Nötr alt ton: Güneş ışığında derinizin altındaki damarlar hem mavi hem de yeşil renkli yansımalara sahipse nötr alt tonlu kabul ediliyorsunuz. Nötr alt tonlu kişiler hem sıcak alt tonlu hem de soğuk alt tonlu makyaj malzemelerini rahatlıkla kullanabiliyor.

3.2. Cilt Tipinizi ve Mevsim Etkilerini Göz Önünde Bulundurun

Makyaj malzemelerini seçerken cilt tipinizi göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Örneğin; yağlı ve karma bir cilde sahipseniz parlama karşıtı ve mat bitişli ten ürünlerini seçmelisiniz. Kuru ve hassas bir cilde sahipseniz nemlendirici etkili ve hafif formüllü makyaj malzemelerine yönelmelisiniz. 

Bunun yanı sıra mevsim şartları da makyaj malzemesi seçiminde bir hayli önemli. Kış mevsimi için daha yoğun yapılı, koyu renkli ve mat bitişli ürünleri kullanabilirsiniz. Yaz mevsimi için ise ince yapılı ve hafif formüllü, ışıltılı ve açık renkli makyaj malzemelerini seçebilirsiniz. Özellikle yaz için de alışveriş yapıyorsanız, bronzlaşabileceğiniz için ten makyajında bir ton koyu renkli ürünleri tercih edebilirsiniz.

3.3. Kullanmayacağınız Ürünleri Elediğinizden Emin Olun

Alışveriş sırasında kontrolünüzü kaybedip kullanmayacağınız ürünleri de sepetinize ekleyebilirsiniz. Ancak bu ürünlere para harcamak yerine severek kullanacağınız ürünlerin farklı renklerini alabilirsiniz. Bu sayede daha geniş bir makyaj malzemesi paletiniz olacağı gibi kullanmayacağınız ürünlere de yer ve bütçe ayırmak zorunda kalmazsınız.

3.4. Makyaj Alışkanlıklarınızı Gözden Geçirin 

Makyaj malzemelerinizi mutlaka makyaj alışkanlıklarınızı göz önünde bulundurarak seçmelisiniz. Sabahları makyaj yapmak için geniş bir vakte sahipseniz yüksek pigmentli ürünleri deneyebilirsiniz. Mesela renkli eyeliner ve maskara çeşitlerine bir şans verebilirsiniz. Ne de olsa hata yapacak olsanız dahi düzeltecek vaktiniz bulunuyor.

Ancak sabahları erkenden hazırlanmanız gerekiyor ve makyaj yapmına uzun uzadıya vakit ayıramıyorsanız her zaman kullandığınız ince yapılı ve kolay silinebilen ürünleri stoklamanızı ve sabahları da bu ürünleri kullanmanızı öneririz. Nitekim yüksek pigmentli ve stick yapılı ürünleri cilde muntazam bir şekilde dağıtmak zor olabiliyor. Bu nedenle makyaj alışkanlıklarınızı gözden geçirerek alışveriş yapmanız gerekiyor.

 

MM Kozmetik’in Harika Cuma indirimleriyle en sevdiğiniz cilt bakım ve makyaj ürünlerini stoklamanın tam zamanı. Hadi, sepetinizi hazırlayıp indirimleri takip etmeye başlayın!

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.