Barbie'nin Parlak Stilini Makyajınıza Yansıtın!

Barbie'nin Parlak Stilini Makyajınıza Yansıtın!

13 Eylül 2023

“Hi Barbie!” yankılarını bu sıralar etrafınızda sık sık duyuyor musunuz? Barbie filmiyle birlikte sosyal medyanın en çok ses getiren makyaj akımlarından biri olan Barbie stilini siz de makyajınıza taşımak istiyorsanız, pembenin her tonuyla özgürlüğüne kavuştuğu Barbie makyaj akımının incelikliklerini keşfedin! 

Çocukluğunuzda Barbie’nin sihirli dünyası sizi de etkisi altına aldıysa, o büyüleyici stilin yansımalarını tam da şimdi makyaj uygulamalarınıza taşıyabilirsiniz! Öyle ki Barbie tutkunuz içinizde bir yerlerde hala devam ediyor olmalı. Yaşınız kaç olursa olsun Barbie’nin o yüksek enerjili makyaj stilini kendinize uyarlayabilirsiniz. O halde, pembe renginin hüküm sürdüğü hem feminen hem de sempatik bir görünüm için makyaj fırçalarını hazırlama zamanı! Hadi, Barbie gibi görünmek için Barbie makyajının detaylarına yakından bakalım.

1. Barbie Makyajı Nedir? Nasıl Görünür?

Barbie makyajı, pembe tonlarındaki makyaj malzemeleriyle yapılan parlak ve canlı bir makyaj uygulaması. Bu yıl gösterime giren Barbie filminin ardından sosyal medyada trend olan Barbie makyajı, neredeyse yalnızca pembe tonlardaki makyaj malzemelerini esas alıyor. Pembe farlar, pembe allıklar ve pembe rujlar… 

Barbie stiliyle özdeşleştiren bu makyaj deneyiminin son derece temiz, aydınlık ve doğal bir görünüm sunduğunu da söylemek mümkün. Alabildiğinde pembe ve olabildiğince dengeli bir makyaj uygulamasını beraberinde getiren Barbie makyajı, tüm makyajseverlere fazlasıyla yakışıyor. Farklı cilt tonundaki kadınların tercih edebileceği Barbie makyajında, pembenin doğru tonlarını kullanmak hedeflenen görünümü elde etmeye yardımcı oluyor. 

2. Yeni Nesil Barbie Makyajının Öne Çıkan Detayları Nelerdir?

 

 • Barbie makyajında pembenin pek çok tonu aynı anda kullanılıyor. Hem sıcak hem de soğuk pembe tonlarıyla yapılan bu makyaj uygulamasında canlı bir görünüm yaratmak en önemli amaç oluyor. 

 • Pembe makyaj stilinde ton seçimini doğru yapmak özenli bir görünüm elde etmeye yardım ediyor. Bu aşamada ten rengi, makyajda kullanılan pembe makyaj malzemelerinin tonunda belirleyici oluyor. 

 • Barbie makyajında pembe ruj olmazsa olmazlar arasında yerini alırken, bu görünümün yine pembe allık, far ve göz kalemiyle tamamlanması gerekiyor. 

 • Pembe renkli makyaj uygulamasında kusursuz bir ten makyajı da dikkat edilmesi gerekenler arasında. Tonu eşitlenmiş, pürüzsüz ve aydınlık bir görünüm Barbie makyaj stilinin temelleri arasında bulunuyor. 

3. Barbie Makyajında Nelerden Kaçınılmalıdır?

 • Fazla pembe kullanımı: Barbie makyajında abartıdan kaçınmak oldukça önemli. Dengeli ve tutarlı bir görünüm bu kural, Barbie makyajı uygulamasının altın kurallarından biri. 

 • Yanlış ton seçimi: Barbie makyajı yaparken cilt tonuna uyum sağlamayan pembe tonlarından uzak durmak gerekiyor. Sıcak alt tonlu kişiler için sarı/kırmızı alt tonlu pembeler doğru tercih olurken, soğuk alt tonlu kişiler içinse mavi/mor alt tonlu pembeler en uygun seçim oluyor. 

 • Özensiz ten makyajı: Barbie makyajı yaparken ten makyajında özensiz olmamak önem arz ediyor. Doğal ve renk tonu bakımından eşitlenmiş bir cilt görünümü, Barbie makyajının çok daha etkileyici ve çarpıcı görünmesine yardımcı oluyor. 

 • Hatalı teknikler: Barbie makyajı yaparken ürünleri en doğru şekilde uygulamak gerekiyor. Örneğin; ruj sürmeden önce dudakları nemlendirmek, allığı yüz şeklinize en uygun şekilde uygulamak veya pembe göz farını doğru bir şekilde dağıtmak, kusursuz bir Barbie makyajı için önemli detaylar arasında bulunuyor. 

4. Barbie'nin Parıltılı Göz Makyajı için İpuçları

 • Barbie makyaj stilini parıltılı göz makyaj uygulamasıyla taçlandırmak için ışıltılı bitişe sahip pembe göz farı ve fuşya göz kalemi çeşitlerinden yararlanabilirsiniz.

 • Işıltılı göz farını daha da parıltılı hale getirmek için uygulama öncesinde mutlaka makyaj bazı kullanmalı, uygulama sonrasında ise dilerseniz pembe lip gloss ile göz kapaklarınıza ıslak bir görünüm verebilirsiniz. 

 • Barbie makyajının çok daha parıltılı olması için pembe renkli glitter kullanabilirsiniz. Göz kapağının üzerine ya da çevresine uygulayacağınız pembe glitterler sıra dışı ve ışıl ışıl bir görünüm elde etmenize olanak tanıyacak. 

5. Barbie Makyajı için Fondöten ve Kapatıcı Seçimi

 • Barbie makyajı yaparken ten makyajının hem doğal hem de aydınlık görünmesi önemli. Bunun için ten renginize en yakın fondöten, kapatıcı ve pudra renklerini seçmeye dikkat etmelisiniz. 

 • Daha pürüzsüz ve kadifemsi bir Barbie makyajı için nemlendirici özelliği olan fondöten ve kapatıcıları tercih edebilirsiniz. 

 • Fondöten seçimi yaparken cilt tipinize uygun olanı almaya özen göstererek çok daha verimli bir uygulamana yapmanız mümkün olabilir. 

 • Daha canlı ve ışıltılı bir Barbie makyajı için parlak bitişe sahip fondötenleri seçebilirsiniz. 

6. Barbie'nin Yüz Hatlarını Ön Plana Çıkaran Allık Teknikleri

 • Barbie makyajıyla yüz hatlarınızı belirginleştirmek için allığı yüz şeklinize göre uygulayabilirsiniz. 

 • Köşeli yüz hatlarına sahipseniz elmacık kemiklerinizin üzerine, şakaklarınıza ve alnınıza doğru pembe allık uygulayabilirsiniz. Daha oval bir yüz hattına sahipseniz allığı yanaklarınızdan itibaren C olacak şekilde şakaklarınıza doğru sürebilirsiniz. 

 • Allık ile yüz hatlarınızı belirginleştirmek için doğru allığı seçmek ve uygun fırçaları kullanmak gerekiyor. 

 • Toz allıklar için geniş başlıklı allık fırçalarını kullanabilirsiniz. Uygulamadan önce fırçada kalan fazla allığı alarak daha doğal bir pembelik elde etmeniz mümkün. 

 • Likit ve krem allıklarda ise açılı fırçaları kullanarak yüz hatlarınızı daha kolay bir şekilde ortaya çıkarabilirsiniz. 

7. Dudaklarda Barbie Trendinin Işıltısı Pembe Rujlar

 • Işıltılı, dikkat çekici, göz alıcı ve tabii ki pembe! Barbie makyajının en önemli adımlarından biri olan ruj uygulamasında pembenin farklı tonlarını aynı anda kullanabilirsiniz. 

 • Dilerseniz parlak bitişli fuşya ruj ile tüm gözleri üzerinize çevirebilir ya da daha yumuşak ve ışıltılı bir pembe tonuyla doğal bir Barbie dudak makyajı yapabilirsiniz. 

 • Parıltılı pembe dudak makyajı için pembe renkli bir dudak kombosu uygulaması seçenekleriniz arasında alabilir. Bunun için koyu renkli pembe dudak kalemiyle dudaklarınızı belirginleştirebilir, likit mat pembe ruj ile dudaklarınızın içini doldurabilirsiniz. Ardından pembe lip gloss ile dudaklarınızın orta kısmına ışıltılı bir dokunuş yapabilirsiniz. 

 

Barbie makyajınız için aradığınız tüm pembe renkli makyaj malzemelerini MM Kozmetik’te bulabilirsiniz. Hadi, pembe renginin zarafetine ve neşesine kendinizi bir Barbie olarak bırakın! 

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.