Babalar Günü’nde Babanıza Özel Hissettirecek Hediyeler

Babalar Günü’nde Babanıza Özel Hissettirecek Hediyeler

31 Mayıs 2023

Vaktizamanında her an bir “Aferin!” almak için gözünün içine baktığımız babalarımıza, şimdi zevk sahibi birer yetişkin olarak hediye seçmemizin zamanı geldi çattı! Bu Babalar Günü’nde de çocukluk kahramanınızın gururunu okşayın ve takdirini kazanın diye size yardım etmeye geldik!

Hediye seçmek ve onu takdim etmek, sevdiklerimize kıymetli hissettirecek en önemli jestlerden biri! Okul yaşamında, işte, hatta günlük hayatın her alanında bizlerden en iyisini bekleyen babalarımızı, Babalar Günü’nde memnun etmek ise tam aksine hiç zor değil. Sadece onun ihtiyaçlarını ve ruhunu doğru okumamız yeter! Babanıza, büyükbabanıza, eşinize ve bu unvanı olmasa da Babalar Günü hediyesini en çok hak eden yakınlarınıza özel hissettirecek hediye önerilerimiz bu yazıda!

1. Babalar Günü'nde Kozmetik Hediyesi Seçmek için 6 Neden

 • Tüm babalar için olmasa da babaların geneli günlük bakım rutinlerini ihmal ediyor. Eğer siz de sık sık babanıza kendini ihmal etmemesi gerektiğini hatırlatıyorsanız, hediye seçimini kozmetik ürünlerinden yana yapabilirsiniz.

 • Kozmetik ürünleri, babaların kısa bir süreliğine değil aylarca kullanabilecekleri kişisel hediyeler arasında. Babanız sadece kendisine fayda sağlayacak bu uzun soluklu hediyelere bayılacak!

 • Annelere Anneler Günü’nde kişisel hediye almamak nasıl eleştiriliyorsa aynı durum babalar için de geçerli. Yani tüm ailenin kullanacağı ürünleri bir kenara bırakmalı ve ona sadece kendisine özel hediyeler almalısınız. Kozmetik ürünleri de bu noktada güçlü alternatiflerinizden biri!

 • Kozmetik dünyası oldukça geniş. Babalar Günü’nde kozmetik hediyesi almak için bir diğer nedeniniz geniş seçenek yelpazesi! Yani kozmetik alanında babaya alınacak hediyeler listesi uzun, armağan seçimi ise kolay!

 • Babalar Günü’nde babanıza bütçenize uygun bir kozmetik ürünü mutlaka bulabilirsiniz. Siz de gramajı, boyutu ve içeriği farklı yüzlerce kozmetik ürününü bütçenize göre değerlendirebilirsiniz.

 • Babalar Günü için hediye alırken kozmetik ürünleri seçmek daha sık hatırlanmanızı sağlayacak. Gerçi babaların aklından pek çıktığınız yok ama günlük kullanılan kozmetik ürünleri her an anımsanmanıza yardım edecek!

2. Babalar Günü için Anlamlı Hediyeler

 • Tıraş sonrası bakım ürünleri

 • Parfümler

 • Saç bakım ürünleri

 • Cilt bakım ürünleri

 • Setler

Tıraş merasimi, evden çıkma hazırlığı, misafir ağırlama telaşı derken babalar aslında her an kozmetik ürünlere ihtiyaç duyuyor. Tıraş sonrası bir losyonla ferahlamak, hoş kokuyla misafirleri karşılamak, ofiste ve toplantılarda dinamik görünmek ve zamana meydan okumak tüm babaların istekleri arasında. Onlar kozmetik ürünlerinin öneminin pek farkında olmasa bile siz, Babalar Günü armağanlarını bu ürünlerden seçerek ona kıymetli ve işlevsel hediyeler verebilirsiniz.

Tabii yukarıda sıraladığımız kozmetik hediye listesini daha da genişletmeniz mümkün. Yani dilerseniz bakımına özen gösteren babanıza vücut bakım ürünlerinden, makyaj malzemelerinden veya güneş koruyuculardan oluşan harika bir hediye sepeti de hazırlayabilirsiniz.

3. Babanızın İlgisini Çekecek Hediye Tavsiyeleri

 • Babaya hediye fikirlerinin ilk sırasında elbette parfümler geliyor. İster emekli ister hala yoğun iş temposuna devam eden bir baba olsun, erkek parfüm çeşitleri her zaman en iyi hediye alternatifleri arasında!

 • İlk Babalar Günü hediyesi arıyorsanız yine dünya markalarının birbirinden etkileyici parfüm çeşitlerini düşünebilirsiniz. Listenin başında yer alan parfümler çiçeği burnunda babalar için de ideal. Belki de ilk Babalar Günü hediyesinin şişesini atmaya bile kıyamayacak, kim bilir?

 • Babanızı ve onun spor, siyaset, ekonomi konuştuğu en yakın arkadaşını düşünün! Parfümlerin en yakın arkadaşı ise deodorantlar! Erkek deodorant seçenekleriyle babanızın en yoğun ve yorucu anlarda bile hoş kokmasını sağlayabilirsiniz.

 • Pek itiraf etmeseler de vücut bakım ürünleri babaların da ilgisini çekiyor. Ona her mevsim kullanabileceği kremlerden oluşan bir set hazırlayabilirsiniz. Her mevsimde yüz ve vücut nemlendiricisi kullanmak şart. Tabii güneş kremi de!

 • Babalar Günü hediye fikirleri arasında ihtiyaca göre seçeceğiniz saç ürünleri de popüler! Hoş kokulu şampuanlar, şekil vermeyi kolaylaştıran kremler, dökülme karşıtı ürünler babaların seveceği kozmetik ürünleri arasında.

 • Maske ve peeling çeşitleri de babalar için ideal. Siyah nokta, leke veya solgun cilt görünümünü gidermeye yardımcı olan maske ve peeling’leri uygularken hem o hem de siz çok eğleneceksiniz!

4. Babalarınıza Özel Kokularla Babalar Günü Hediyeleri

Ne demişler, kokuların da hafızası vardır! Babalar Günü’nde her kullanımda sizi hatırlatacak bir parfüm hediyesi, ona ne kadar özel olduğunu hissettirecek. Yazın ferah kokularıyla babanızın beğenisini kazanacak olan parfümler, beklediğiniz o gurur dolu bakışları görmenizi sağlayacak. 

MM Kozmetik’te bulunan kalıcı ve birbirinden etkileyici parfüm çeşitlerini hediye sepetinize atmayı unutmayın! Bu noktada zihninizde yankılanan “Peki, Babalar Günü için hangi parfümü tercih etmeliyim?” sorusunu duyar gibiyiz. İşte bizden öneriler:

 • Armağanın sahibi olacak beyefendi egzotik notalardan ve ferah kokulardan hoşlanıyorsa aklınızda Versace kokuları mutlaka bulunmalı. 

 • Sıra dışı ve kalıcı koku yelpazesi bakımından Atkinsons koleksiyonu da beklentileri karşılayacak nitelikte. 

 • Yine akıllara kazınacak kalıcı kokular arayanlar için Missoni imzalı erkek parfüm çeşitleri de ideal olabilir. Tabii parfümün yanına aynı veya benzer kokulara sahip bir deodorant seçmeyi de unutmamalısınız.

 

Gönlü geniş babaları mutlu etmek işte bu kadar kolay! Onlara kendilerini özel hissettirecek bir hediye alarak bu anlamlı günde duygularınızı en güzel dilde ifade edebilirsiniz. Hadi, babaların yüzünde tebessüm oluşturacak onlarca kozmetik ürünü için MM Kozmetik kategorilerini turlamaya başlayın!

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.