2023 Çıkarması: Yazın Işıltısını Yansıtan Makyaj Trendleri

2023 Çıkarması: Yazın Işıltısını Yansıtan Makyaj Trendleri

21 Haziran 2023

Yazın enerjisini renkli makyajlarla stiline de taşımak isteyenler için yaz makyajı trendleri dosyasını açıyoruz!

Yazın gelişiyle birlikte dolaplara kaldırdığımız eşyalar sadece kalın kışlık kıyafetler değil. Koyu renkli ve yoğun yapılı makyaj ürünleriyle de vedalaşıyoruz. Yazın neşeli ve enerjik ruh haline uygun bir görünüm elde etmek için makyajda uyguladığımız trend ve teknikleri bir bir değişiyor. Öte yandan yaza uygun, renkli, hafif ve doğal bir makyaj yapmak dikkat ve özen isteyen bir iş. Yazın ışıltısını yansıtan makyaj stilleri için bazı ipuçlarına ihtiyaç duyuyorsanız gelin, 2023 yaz makyajı trendlerini birlikte inceleyelim!

1. 2023 Yaz Sezonu Makyajında Işıltı Yine Revaçta!

Yaz makyajı modelleri tıpkı giysiler ve aksesuarlar gibi trendlerden etkileniyor. Ancak ışıltı, yaz makyajlarındaki yerini her koşulda sıkı sıkıya koruyor. O halde daha fazla beklemeden, 2023 yaz sezonu makyaj trendlerine yakından bakalım:

1.1. Sticker Makyaj Taşları

Sticker makyaj taşları etkileyici bir görünüm için tercih edebileceğiniz aksesuarların başında geliyor. Sıklıkla göz makyajında kullanılan sticker taşları hem günlük makyajlarda hem de davet görünümlerinde kullanabilirsiniz. Sticker makyaj taşlarıyla günlük bir göz makyajı oluşturmak için göz pınarları veya eyeliner çizgisi gibi küçük bir alana uygulama yapabilirsiniz. Daha iddialı bir görünüm oluşturmak içinse yüzün alın ve şakaklar gibi diğer kısımlarına da taşlar yapıştırabilirsiniz.

1.2. Glitter'lar

Işıltılı ve dikkat çekici bir görünüm için yaz makyajınıza glitter da ekleyebilirsiniz. Dilerseniz tüm göz kapağına, dilerseniz yalnızca göz pınarlarınıza glitter uygulayarak dikkat çekici glitter makyaj görünümleri yaratabilirsiniz.

1.3. Simli Lip Gloss'lar

Simli lipgloss’lar hem günlük ve soft makyaj görünümlerine hem de davet makyajlarına rahatlıkla ekleyebileceğiniz bir yaz makyaj ürünü. Mat ruj ve dudak kalemi gibi daha ağır ve koyu alternatifler yerine dudaklarınızı hafif simli lip gloss’larla renklendirebilirsiniz.

1.4. Metalik Far ve Rujlar

Modern ve sıra dışı bir yaz stili için makyajınıza metalik detaylar ekleyebilirsiniz. Metalik far ve rujlar özellikle soft makyaj görünümlerinden sıkılanlar için iyi bir tercih. Enerjik ve iddialı bir görünüm için özellikle de yaz partilerinde metalik yaz makyajı trendine uygun seçimler yapabilirsiniz!

2. 2023 Yaz Makyaj Trendlerinde Öne Çıkan Renkler Hangileri?

Yaz makyajı trendlerinin bir diğer önemli basamağı ise renkler! Etkileyici bir yaz makyajı için sezonun güçlü renklerini dengeli bir şekilde kullanmak gerekiyor. Hadi, 2023 yaz sezonunun öne çıkan renklerine hemen kısa bir bakış atalım!

2.1. Pembe Tonları

Yazın enerjisine çok yakışan pembe tonları 2023 sezonunda yaz makyajlarının demirbaşı olmuş durumda. Hem sevimli mercan pembeleri hem de fuşya gibi iddialı pembe tonlarını bu yaz makyajlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

2.2. Lila Tonları

Lila tonları da 2023 yaz makyajının öne çıkan renklerinden biri. Hem gece makyajlarında hem de günlük stillerde kullanılabilen lila tonlarını göz ve dudak makyajınızda tercih edebilirsiniz.

2.3. Canlı Yeşil Tonları

Yazın canlılığını makyajınıza taşımak için canlı yeşil tonları birebir! 2023 makyaj trendlerinin bir diğer popüler yaz rengi olan elma yeşili vb. canlı tonlarla etkileyici göz makyajları yaratabilirsiniz.

2.4. Mavi Tonları

Mavi tonları nude makyajlara biraz renk katmak için tercih edebileceğiniz renklerin başında geliyor. Yaz sezonunun joker renklerinden olan mavinin hemen her tonunu makyajınızda kullanabilirsiniz.

3. Doğal Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

  • Doğal yaz makyajının ilk adımı elbette doğal bitişli bir fondöten. Eşit tonlu ve aydınlık bir ten görünümü yaratmak için ince yapılı ve hafif parlak bitişli fondötenleri tercih edebilirsiniz.

  • Cilt kusurlarını gizlemek ve doğal görünen pürüzsüz bir ten elde etmek için kapatıcı kullanabilirsiniz. İşin sırrı, kapatıcıyı yalnızca kusurlu noktalara az miktarda uygulayıp iyice dağıtmak!

  • Makyajınızın bozulmasını mümkün olduğunca engellemek için sabitleyici pudra uygulamayı ihmal etmemelisiniz.

  • Pürüzsüz teninize biraz renk vermek ve bronz bir görünüm yaratmak için teninizden bir veya iki ton koyu bir bronzer uygulayabilirsiniz.

  • Sıra geldi yanakları renklendirmeye! Yazın neşesi yanaklarınıza da uğrasın diye pembe bir allık kullanabilirsiniz.

  • Ten makyajı tamam, şimdi sıra gözlerde. Yaza uygun hafif ama canlı bir göz makyajı için sedefli göz farlarını tercih edebilirsiniz. Hafifçe parlayan bu farları tüm göz kapağınıza veya yalnızca göz pınarlarınıza uygulayabilirsiniz.

  • Göz makyajınızı tamamlamak için kıvırma ve hacim verme etkili bir maskara kullanabilirsiniz.

  • Şeffaf veya pembe tonlu bir lip gloss’la makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Artık yaz partilerine katılmaya hazırsınız!

4. Yaz Makyajının Püf NoktalarıAz malzemeyle yapılan doğal yaz makyajı görünümleri, kimilerine yaz makyajının daha kolay olduğunu düşündürebiliyor. Bu düşüncenin tam olarak doğru olmadığını söylemeliyiz. Tıpkı porselen makyajda olduğu gibi doğal yaz makyajlarında da dikkat edilecek bazı detaylar bulunuyor. İşte yaz makyajınızı yaparken dikkat etmeniz gereken püf noktalar!

4.1. Makyaj Bazı Kullanmayı Unutmayın

Yaz makyajları sıcağın da etkisiyle kolay silinebiliyor. Ayrıca yaz güneşi cildin daha fazla kurumasına neden olabiliyor. Hem makyajınızın kalıcılığını artırmak hem de cildinizi nemlendirmek için ten ürünlerinden önce nemlendirici makyaj bazı uygulayabilirsiniz.

4.2. Aydınlık/Parlak Bitişli Makyaj Ürünlerini Tercih Edin

Yaz ışıltısını makyaja taşımanın sırrı parlak bitişli ürünlerde saklı. Doğal ışıltılı bir görünüm için aydınlık bitişli ürünleri tercih edebilirsiniz. Parlak bitişli fondötenlerle canlı bir cilt görünümü oluşturabilir, ten makyajınızı ayrıca aydınlatıcılarla destekleyebilirsiniz.

4.3. Doğal Bitişli Sabitleyicilerden Yardım Alın

Yaz makyajında kalıcılığı sağlamak için sabitleme adımını atlamamalısınız. Burada dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise mat bitişli sabitleyiciler yerine hafif parlak bitişli ürünler tercih etmek. Böylece makyajınızı sabitlerken doğal ve aydınlık cilt görünümünüzü korumaya devam edebilirsiniz.

 

Kusursuz görünen bir yaz makyajı için ihtiyacınız olan ne varsa MM Kozmetik’te! Hemen siz de keşfedin! 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.